Na czym polega terapia Gersona?

Terapia GersonaW dobie, kiedy społeczeństwo trapione jest przez wiele groźnych chorób, możemy zaobserwować większe zainteresowane bio produktami i zdrowym odżywianiem. W oparciu o te produkty tworzone są również diety. Niektóre z nich zakładają powrót do dawnej sylwetki, inne mają za zadanie wspierać organizm człowieka w przezwyciężaniu chorób.

Jako przykład tej drugiej diety można podać terapię Gersona. Prowadzi się ją przede wszystkim u osób, u których wykryto nowotwory, jednak może być stosowana również u ludzi zdrowych w celu wzmocnienia organizmu.

Terapia Gersona ma za zadanie pobudzić naturalne mechanizmy obronne organizmu. Wprowadzenie specjalnej diety opartej o zdrowe, bogate w cenne dla organizmu składniki pokarmowe aktywuje proces samoleczenia.

Geneza terapii

Terapia Gersona jest alternatywną metodą leczenia wielu chorób, w tym nowotworów. Leczenie odbywa się bez użycia leków, chemioterapii i innych powszechnie przyjętych w medycynie metod. Medycyna akademicka zakłada leczenie objawowe, terapia Gersona bardziej skupia się na przyczynach choroby.

Dla wielu osób bardzo istotne jest to, że terapia opracowana została przez lekarza. Doktor Max Gerson jako przyczyny powstawania raka wskazał uszkodzenie tkanek na skutek zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym, a także ciągły niedobór ważnych dla ludzkiego organizmu składników odżywczych oraz postępujące zatrucie całego organizmu. Ważne jest holistyczne podejście Gersona, który nawet w obliczu choroby atakującej jeden organ, traktował organizm jako całość. Nowotwory, które atakowały poszczególne tkanki określał chorobami całego organizmu

35 lat badań klinicznych prowadzonych przez dra Gersona zaowocowało stworzeniem antynowotworowej terapii, opartej o naturalne składniki i nastawionej na usuwanie przyczyn, a nie jak to wygląda w medycynie akademickiej skutków choroby. Terapia Gersona zwalcza też przyczyny wielu innych chorób, pomaga w powrocie do zdrowia i chroni przed ponownym zachorowaniem w przyszłości. Tego, że jej autor miał rację, dowodzą spektakularne sukcesy jego metody i liczne doniesienia o przypadkach wyleczenia pacjentów będących w ciężkim stanie.

Na czym dokładnie polega terapia Gersona?

Terapia Gersona może być stosowana przez każdego, kto chce poprawić ogólny stan swojego zdrowia. Jednak stworzona została z myślą o osobach zmagających się z chorobami cywilizacyjnymi, a zwłaszcza z nowotworami. Jej działanie opiera się poprzez uaktywnienie naturalnych procesów obronnych organizmu, które stymulują jego samoleczenie.

Najważniejszym elementem diety są świeżo wyciśnięte soki z organicznych warzyw i owoców. Dostarczana w ten sposób ogromna dawka witamin, minerałów, żywych enzymów roślinnych oraz innych ważnych fitozwiązków uzupełnia niedobory składników odżywczych w organizmie oraz rozbija chore tkanki. Toksyny zgromadzone w organizmie usuwane są z kolei dzięki lewatywom, które są bardzo ważnym elementem terapii. Wykonuje się je z kawy, co wiele osób bardzo dziwi. W ten sposób oczyszcza się wątroba i cały organizm chorego. W przypadku braku lewatyw oczyszczający się organizm mógłby nie nadążyć z usuwaniem toksyn oraz pozostałości rozpadającego się guza. W konsekwencji mogłoby dojść do śpiączki wątrobowej.

Najważniejsze cele terapii to oczyszczenie organizmu z toksyn i złogów oraz uzupełnienie powstałych w organizmie niedoborów składników odżywczych. Wiele chorób, jak utrzymywał dr Gerson, jest skutkiem nieodpowiedniej diety. Dostępna w sklepach żywność pozbawiona jest wielu ważnych dla człowieka składników odżywczych. Zawiera natomiast syntetyczne dodatki, które nie dość, że nie są potrzebne naszym organizmom to jeszcze zatruwają je, odkładając się w postaci złogów.

Choroba całego organizmu może objawiać się w postaci nowotworów, które zazwyczaj umiejscawiają się w najsłabszym punkcie organizmu.

Terapia Gersona ma wielu zwolenników, ale i przeciwników. Ci drudzy podają w wątpliwość możliwość leczenia za pomocą diety bogatej w wartościowe soki. Za kontrowersyjne uważają też lewatywy z kawy, które wykonywane są w czasie trwania terapii. Za terapią Gersona przemawiają jednak liczne dowody świadczące o poprawie stanu pacjentów.

Gdzie można stosować dietę Gersona?

Istnieje kilka klinik, gdzie chorzy leczeni są zgodnie z zasadami terapii Gersona. Najbliższa dla nas znajduje się na Węgrzech, niedaleko Budapesztu. Zatrudnia wykwalifikowane pielęgniarki oraz lekarzy.

Nie każdego stać na leczenie w takiej klinice, dlatego niektórzy decydują się na prowadzenie terapii w domu. Listę certyfikowanych lekarzy, z którymi można konsultować proces leczenia zdalnie, znajdziemy na stronie Instytutu Gersona. Do leczenia w domu potrzebne jest dobrej jakości urządzenie do wyciskania soków. Najodpowiedniejsze są wolnoobrotowe wyciskarki, które nie nagrzewają soków i nie przyczyniają się do utraty przez nie cennych składników odżywczych. Decydując się na zakup takiej wyciskarki, warto zwrócić uwagę na okres gwarancji, czas wyciskania owoców i warzyw, a co najważniejsze wartości odżywcze wyciskanych soków.

W przypadku zachorowania zawsze warto skonsultować sposób postępowania z lekarzem. Niniejszy artykuł w żaden sposób nie może bowiem zastąpić konsultacji lekarskiej, ani wskazywać metody leczenia. Ma on na celu uświadomienie pacjentom i ich rodzinom, które szukają alternatywnych metod leczenia, że istnieje coś takiego, jak terapia Gersona, która opiera się wyłącznie o naturalne, wartościowe składniki odżywcze.

Autor: www.wyciskarkisokow.pl.

Komentarze