Najpopularniejsza herbata zielona na świecie

Zielona herbataZnajomość gatunków japońskiej herbaty, sposobów jej uprawiania, regionów pochodzenia, metody parzenia, wreszcie odrębność jej smaków i właściwości to obszerna wiedza, wcale nie mniejsza niż na przykład wiedza o winie. Tak zwana potocznie zielona herbata to jednak najczęściej spotykana nie tylko w Japonii herbata sencha.

W Kraju Kwitnącej wiśni herbata sencha podawana jest dosłownie wszędzie. Dostaniemy ją w biurze na spotkaniu, w lepszych sklepach, w szpitalach i urzędach państwowych i oczywiście w każdym domu. Można śmiało stwierdzić, że jest to napój numer jeden w Japonii. Herbata sencha uprawiana jest w różnych miejscach w Azji, jednak najwyżej ceniona jest pochodząca z japońskiej wyspy Kyushu, z prefektury Kagoshima.

Jak smakuje oryginalna herbata sencha i jak ją przyrządzić?

Aby w pełni cieszyć się smakiem japońskiej herbaty należy upewnić się, że nie jest tańszym "zamiennikiem" pochodzącym na przykład z Chin. Oryginalną herbatę sencha w najlepszym wydaniu można kupić w sklepie internetowym moyamatcha.com. Herbaty tego typu oferowane w moyamatcha.com pochodzą z najlepszych, organicznych plantacji. Estetycznie opakowane stanowią idealny upominek dla miłośników herbaty i japońskiej kultury. Zaparzanie herbaty sencha jest bardzo proste - liście należy zalać gorącą (nie wrzącą !) wodą o temperaturze od 70 do 80 stopni. Po 2-3 minutach herbata jest gotowa. Herbata sencha charakteryzuje się delikatnym lekko słodkim smakiem z ziemną nutą i pięknym złocisto-zielonym kolorem. Jest wyjątkowo orzeźwiającym napojem, można spożywać ją zarówno na gorąco jak i na zimno. O historii, właściwościach i sposobach serwowania japońskiej herbaty można przeczytać interesujące artykuły na stronie moyamatcha.com.

Jakie właściwości posiada herbata sencha?

Jedną z tajemnic długowieczności Japończyków jest regularne spożywanie zielonej herbaty, przede wszystkim herbaty sencha. Ze względu na wysoką zawartość kofeiny jest to herbata serwowana najczęściej rano i w godzinach południowych. Orzeźwia i pobudza organizm nie gorzej niż mocna kawa. Jest jednym z najsilniej działających antyoksydantów występujących w naturze. Regularne picie herbaty sencha spowalnia procesy starzenia organizmu, eliminuje toksyny, obniża poziom złego cholesterolu, pomaga utrzymać optymalny poziom cukru w organizmie, wpływa korzystnie na stan dziąseł i uzębienia. Japończycy twierdzą, że herbata sencha pomaga również utrzymać pogodę ducha i poczucie humoru.

Komentarze