Najważniejsze porady makijażowe od Jarosława Juźwina

Najważniejsze porady makijażowe od Jarosława JuźwinaJarosław Juźwin ze swoimi filmikami o makijażach podbija Internet. W prosty sposób pokazuje na modelkach, jak się malować na każdą okazję. Współpracuje z marką Maybelline i razem z nią prowadzi serię Make Up in The City, w której odkrywa najgorętsze trendy urodowe. Zebraliśmy dla was najważniejsze porady Jarka, które pojawiają się w filmikach.

1. Zadbaj o nieskazitelną twarz

Jarosław Juźwin wielokrotnie powtarza: podkład, korektor i puder to najważniejsze kosmetyki w makijażu. Tym bardziej zaskakujące jest to, że na jego modelkach żaden z tych specyfików w ogóle nie jest widoczny. Taki właśnie jednak ma być idealny makijaż. Podkład, korektor i puder mają ci zapewnić krycie i wyrównanie kolorytu, ale nie mogą być w żaden sposób widoczne i rzucające się w oczy. Wszystko powinno być maksymalnie naturalne.

2. Idealnie dopasowane brwi

Makijaż brwi to jeden z tych elementów, których Jarosław Juźwin nigdy nie pomija w czasie robienia make-upu. Jednak na co zwraca uwagę - ich kształt jest najważniejszy. Jak wyznaczyć idealny kształt brwi według Jarka? Można to zrobić bardzo prosto za pomocą małego pędzelka, a raczej jego trzonka.

Przyłożony do płatka nosa wyznacza początek brwi; odchylony, by przebiegał nad źrenicą - jej środek i punkt wygięcia, przy kąciku oka wyznacza idealny dla twojej twarzy koniec brwi. Osoby o szerszym nosie mogą te odległości odmierzać, przykładając pędzelek do chrząstki.

3. Niezbędny korektor pod oczy

Nałożenie korektora pod oczy dla wizażysty jest najważniejsze. Jarosław Juźwin radzi, by był on nałożony tuż pod dolną powieką na kształt niewielkiego trójkąta, którego podstawa przebiega właśnie pod okiem. Jarosław nakłada go delikatnymi ruchami w formie małych plamek, a następnie rozciera palcami.

4. Na wielkie wyjścia skuś się na glow

Efekt glow, czyli maksymalnego rozświetlenia, wspaniale sprawdza się na większych wyjściach, na przykład randkach. Dlatego Jarosław Juźwin w swych stylizacjach nie żałuje kosmetyków rozświetlających. Należy nałożyć je w strategiczne miejsca - na policzkach tuż nad brązerem, na łuku kupidyna, niewielką ilość na nosie. Rozświetlenie sprawia, że twarz wygląda młodziej, jest pełna świeżości i energii.

5. Cierpliwość w czasie robienia makijażu

A teraz porada od strony technicznej. Robiąc makijaż, musisz uzbroić się w cierpliwość. Lepiej nakładać kosmetyki stopniowo niż na raz. Jarosław Juźwin zwraca na to uwagę zwłaszcza podczas konturowania twarzy. Nałożony na pędzelek makijaż dobrze jest strzepnąć, by usunąć nadmiar ciemnego koloru. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że na twarzy pozostanie plama. To samo tyczy się nakładania cieni czy operowania kredką - powolne, krótkie ruchy to gwarancja, że kreski będą równe.

6. Dolna powieka jest tak samo ważna jak górna

W czasie malowania oczu czasami pomijamy dolną powiekę, a to błąd. Pomalowanie jej jest tak samo ważne, jak górnej i stanowi najlepsze dopełnienie makijażu. Możesz stworzyć na niej delikatną, cieniutką smugę cienia wąskim pędzelkiem albo nieco grubszą, trochę roztartą - wszystko zleży od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Ocena: 5.0