Nawilżanie - podstawa pielęgnacji skóry

Nawilżanie skóryCiało człowieka składa się w ponad 60% z wody. Naturalne nawodnienie komórek skóry, zwłaszcza twarzy, jest niewystarczające. Skóra twarzy może ulegać przesuszeniu i podrażnieniu pod wpływem działania czynników zewnętrznych, takich jak między innymi zmiany temperatury, suche, klimatyzowane powietrze i promieniowanie słoneczne. Odpowiednia codzienna pielęgnacja nawilżająca zapewni skórze komfort i dobrą kondycję.

Suchość, nieprzyjemne napięcie i zaczerwienienie cery oraz nadmierna utraty wody przez naskórek powodowane są przez naruszenie hydrolipidowej warstwy ochronnej skóry. Naturalny płaszcz ochronny naskórka składa się z martwych komórek oraz wydzielanego przez skórę łoju i sebum, które mają stanowić warstwę zabezpieczającą cerę przed przesuszeniem i podrażnieniami.

Silne detergenty stosowane do mycia twarzy, zanieczyszczenia środowiska, nadmierna ekspozycja skóry na słońce, używki, zła dieta, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach i inne czynniki zewnętrzne powodują naruszenie lub osłabienie warstwy ochronnej skóry, co prowadzi do utraty nawilżenia i pogorszenia kondycji cery.

L'Oréal - ekspert nawilżenia

Poza pielęgnacją cery kremem nawilżającym na dzień z filtrem UV, na przykład L'Oréal Ekspert Nawilżenia do cery normalnej i mieszanej, warto pamiętać o dbaniu o skórę także w ciągu nocy. Nocny wypoczynek to czas, kiedy nasza skóra intensywnie się regeneruje, odbudowuje i oczyszcza.

Krem nawilżający na noc L'Oréal Ekspert Nawilżenia zapewni skórze intensywne odżywienie i regenerację. Krem jest odpowiedni dla każdego typu skóry, może być więc stosowany niezależnie od wieku i stanu skóry. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych i witaminy B5 krem na noc L'Oréal Ekspert Nawilżenia wspomaga procesy regeneracyjne skóry, która w nocy wchłania najwięcej składników odżywczych z kosmetyków. Krem natychmiast nawilża skórę, przywracając jej komfort i miękkość.

Krem nawilżający to podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny, którego stosowanie powinno być codzienną rutyną, jeśli zależy nam na dobrej kondycji skóry. Prawidłowo dobrana do typu cery codzienna pielęgnacja pomoże zadbać o poziom nawilżenia skóry, dzięki czemu pozostanie miękka, odporna na działanie drażniących czynników, utrzyma zdrowy blask i młody wygląd. Regularnie nawilżana skóra jest mniej narażona na powstawanie zmarszczek i utratę jędrności z biegiem lat.

Komentarze