Nowoczesne przygotowanie wycisków protetycznych

Wyciski protetyczneProtetyka na najwyższym poziomie łączy w sobie elementy klasycznej stomatologii, protetyki oraz stomatologii estetycznej. Dzięki temu uzyskiwane efekty są nie tylko zadowalające dla pacjentów, ale przede wszystkim sprawdzają się w ich codziennym życiu, nie powodując dyskomfortu i pełnią wszystkie niezbędne funkcje. Jeśli chcieliby Państwo również w swoim gabinecie zaproponować tego typu usługi, zachęcamy do wyboru nowoczesnych sprzętów, które pomogą wywiązać się z tego zadania.

Trójwymiarowy skan wnętrza jamy ustnej zamiast klasycznego wycisku

Dawniej wyciski stomatologiczne pobierane były za pomocą klasycznych metod, takich jak łyżki wyciskowe. Dziś, wraz z szybkim postępem technologii, możliwe jest jednak przygotowanie zupełnie nowego rodzaju wycisków - trójwymiarowych skanów wnętrza jamy ustnej.

Trójwymiarowy skaner wnętrza jamy ustnej to zaawansowane urządzenie, które pozwala na zobrazowanie wszystkich szczegółów jamy ustnej w sposób nieinwazyjny i niewymagający wykorzystania żadnych dodatkowych proszków czy pudrów.

Podczas pracy skanera obraz pojawia się w czasie rzeczywistym na ekranie i jest przedstawiony w pełnej gamie kolorów, dzięki czemu umożliwia dokładny wgląd w stan jamy ustnej już na pierwszym etapie badania. Co więcej, dzięki możliwości zapisania obrazów, niezwykle ułatwia obserwację postępów leczenia oraz sprawia, że pacjenci są w stanie lepiej wyobrazić sobie, w jakim kierunku będzie ono podążało.

Zaletą nowoczesnego urządzenia skanującego TRIOS MOVE, dostępnego na stronie e-meditrans.pl, jest jego mobilność. Dzięki temu będą Państwo mogli szybko i łatwo ustawić jego ekran dokładnie tam, gdzie najbardziej Państwu odpowiada.

Projektowanie uzupełnień

Przygotowanie cyfrowego wycisku to pierwszy etap, służący przygotowaniu odpowiedniego uzupełnienia protetycznego. Kolejnym krokiem będzie dla Państwa wykonanie modelu korony, mostu czy licówki, które mają zastąpić poważne ubytki w zębach pacjenta.

Projektowanie uzupełnień możliwe jest dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu do projektowania TRIOS Design Studio. Działa ono praktycznie na każdej stacji roboczej, dzięki czemu można wykorzystywać je zarówno w pracy, jak i w domu. Dzięki wbudowanym inteligentnym modułom pozwala łatwo i intuicyjnie dobrać najlepsze uzupełnienie, co skraca czas pracy i zwiększa jej wydajność. Hasłem przewodnim dla tego produktu jest bowiem "stomatologia tego samego dnia".

Drukowanie

Ostatnim etapem Państwa pracy będzie przygotowanie uzupełnienia. Doskonałym pomysłem jest w tym przypadku wybór zaawansowanej drukarki 3D, która pozwoli na odczyt projektu CAD i przeniesienie go na konkretne materiały.

Drukarki 3D to sposób na uzyskanie niezwykle precyzyjnych, dokładnych i doskonale odtworzonych materiałów protetycznych. Ich ogromną zaletą jest możliwość drukowania z różnych materiałów dentystycznych, co sprawia, że mają niezwykle szerokie zastosowanie. Efekty, uzyskane dzięki takiemu sprzętowi, na pewno zachwycą Państwa pacjentów.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze