O czym trzeba pamiętać kupując krzesełko do karmienia

Krzesło do karmieniaMimo że krzesełko do karmienia nie jest niezbędne zarówno dziecku, jak i rodzicom, to nie sposób bagatelizować z jego licznymi zaletami. Znaczna część przyszłych mam umieszcza ten przedmiot w swojej liście rzeczy do kupienia. Natomiast nie ma potrzeby kupować go przed narodzinami dziecka, ponieważ będzie przydatny, dopiero gdy będzie ono w stanie siedzieć.

Wybranie tego właściwego wymaga odpowiedniego rozeznania z racji długiej listy dostępnych modeli. Przy tym różnią się od siebie nie tylko stroną wizualną, ale i funkcjonalnością, o czym niektórzy rodzice zdają się zapominać.

Krzesełko z plastikowym stelażem

Krzesełka posiadające plastikowy stelaż uchodzą za te najczęściej wybierane. Są one dedykowane dzieciom, które nie ważą więcej, niż 15 kilogramów i nie przekroczyły trzeciego roku życia. Posiadają one opcję regulowania oparcia, dodatkowo zaś istnieje możliwość umieszczania go na różnych wysokościach. Materiał, z którego się je wykłada, to delikatna gąbka, która jednocześnie odporna jest na zabrudzenia. Warto również wspomnieć o składanym stelażu i łatwym do zdjęcia blacie.

Gdy zdecydujemy się na takie krzesełko, musimy mieć na uwadze kilka rzeczy. Podstawą jest to, czy regulacja oparcia pozwala dziecku na przyjęcie pozycji półleżącej. Jeśli tak, to będzie ono mogło korzystać z tego przedmiotu przed nauczeniem się siadania. Niektóre modele posiadają również kółka, u których powinna być opcja zablokowania, aby dziecko przez przypadek się nie wywróciło. Dobrym wyborem może być produkt https://dwamichaly.pl/product-pol-448-Krzeselko-do-karmienia-H7-3w1-szare.html.

Krzesełko z drewna

Krzesełka wykonane z drewna cechują się niezwykłą stabilnością i wykonaniem. Nie zawsze jednak o dziwo te dwie cechy idą w parze z funkcjonalnością. Jest to sprzęt, który w zależności od modelu nada się zarówno dla niemowlaka, przedszkolaka, jak i nastolatka. Przy tym siedzisko takiego krzesła często nie posiada delikatnej wyściółki, co nie oznacza, że nie ma w razie potrzeby opcji jej zakupu. Niestety, zdecydowana większość drewnianych krzesełek nie posiada funkcji regulowania oparcia. Przez to przydają się one tylko wtedy, gdy pociecha potrafi już sama siedzieć.

Co więcej, nie wszystkie dostępne na rynku tego typu siedziska da się złożyć, dlatego zawsze warto mieć zaplanowane miejsce, którym będzie można je schować.

Podsumowanie

Właściwie wybrane krzesełko do karmienia przysłuży się długo rodzinie nie tylko w trakcie wyjazdów, ale i odwiedzin, czy zwykłych rodzinnych domowych posiłków. Oczywiście musi ono przy tym zapewniać najważniejszą rzecz - bezpieczeństwo dziecka.