Odkryj moc ogórecznika

Ogórecznik lekarskiOgórecznik lekarski korzystnie wpływa na nasze zdrowie i urodę, nic więc dziwnego, że miłośnicy naturalnych metod leczenia tak chętnie korzystają z jego właściwości. Ogórecznik może nam pomagać w walce z licznymi przypadłościami, a regularne korzystanie z tej rośliny leczniczej każdemu może przynieść wiele korzyści. Co warto wiedzieć na temat ogórecznika i jego wpływu na nasze zdrowie?

Jakie substancje lecznicze można znaleźć w ogóreczniku?

O ogromnej wartości ogórecznika decydują przede wszystkim te substancje lecznicze, które można znaleźć w tej roślinie. Flawonoidy, śluzy, garbniki, żywice, kwasy organiczne oraz sole mineralne to najważniejsze substancje, które znajdują się w ogóreczniku. Roślina ta jest znana również jako doskonałe źródło witaminy C oraz karotenu, z kolei w oleju pozyskiwanym z nasion ogórecznika znaleźć można wiele cennych dla zdrowia kwasów tłuszczowych. Olej ten nie bez powodu stał się jednym z ważniejszych dodatków do wielu preparatów leczniczych, powszechna jest też jego obecność w wielu kosmetykach.

W jaki sposób ogórecznik i pozyskany z niego olej mogą nam pomagać w walce o utrzymanie dobrej formy i pięknego wyglądu?

Lecznicze właściwości ogórecznika

Jako roślina lecznicza, ogórecznik sprawdza się przede wszystkim w walce z dolegliwościami zagrażającymi układowi krążenia. Dieta, w której suplementy diety z olejem z ogórecznika będą się pojawiać regularnie, może nas uchronić przed wieloma problemami związanymi ze zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu. Ogórecznik staje się dzięki temu ważnym wsparciem w walce z miażdżycą oraz nadciśnieniem tętniczym. Po olej z ogórecznika warto też sięgać z myślą o walce z takimi schorzeniami, jak reumatoidalne zapalenie stawów oraz z kobiecymi dolegliwościami, za których rozwój odpowiedzialne są hormony. Kwasy znajdujące się w oleju z ogórecznika mogą jednocześnie doskonale wpływać na funkcjonowanie naszego układu immunologicznego, są jednocześnie skutecznymi pogromcami wielu groźnych dla naszego zdrowia toksyn. Ogórecznik jest też naturalnym lekkim na chrypkę, korzystać można też z niego w chwili, gdy głównym problemem zdrowotnym okazują się choroby przyzębia. Nic więc dziwnego, że wśród osób walczących z parodontozą ta roślina lecznicza cieszy się ogromnym powodzeniem.

Ogórecznik - kwiaty i liście

Ogórecznik jako naturalny kosmetyk

Suplementy diety, w których pojawia się olej z ogórecznika, mogą dla każdego z nas stać się cennym wsparciem w walce o zdrowie. Warto jednak pamiętać, że ogórecznik to nie tylko roślina lecznicza, ale i naturalny kosmetyk, który pomoże nam rozwiązać wiele problemów dermatologicznych. Kwasy tłuszczowe, pozyskiwane z nasion tej rośliny, rewelacyjnie sprawdzają się w pielęgnacji cery naczynkowej. Zawartość krzemu sprawia z kolei, że ogórecznik doskonale radzi sobie ze stanami zapalnymi, które tak często atakują naszą skórę. Warto też pamiętać o tym, że nasza skóra potrzebuje odpowiedniej ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Te, które znajdują się w ogóreczniku, pomagają nam dłużej utrzymać jędrną i elastyczną skórę. Olej z ogórecznika zapewnia też skórze maksymalną ochronę przed podrażnieniami oraz przed nadmierną utratą wody.

Niedoceniany ogórecznik może nas zaskoczyć swą skutecznością oraz wszechstronnością. Preparaty, w których pojawia się olej z tej rośliny, wspierają i nasze zdrowie, i nasz wygląd. Dzięki nim w bezpieczny, naturalny i skuteczny sposób możemy się uporać z wieloma problemami, które mogą nam dzień po dniu odbierać energię do działania oraz radość życia.

Komentarze

Ogórecznik lekarski
Jest bardzo zdrowy i ma miły zapach :) Ze swojej strony polecam głównie odwar na przeziębienia. Wiem, że popularny jest też olej z ogórecznika.
https://szanujezdrowie.pl/niezwykle-wlasciwosci-ogorecznika-lekarskiego/