Odkurzacz pionowy - łatwy w użytkowaniu i przechowywaniu

Czysty domChoć odkurzanie nie należy z pewnością do ciekawych zajęć, jest jednak czynnością niezbędną. Dzięki odpowiednio dobranemu do naszych potrzeb sprzętowi, może również stać się zadaniem bardziej przyjemnym i łatwym. Zapoznaj się z możliwościami odkurzaczy pionowych, a przekonasz się sam, że sprzątanie nie musi być uciążliwe.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy - kiedy warto zastąpić nim tradycyjne urządzenie?

Standardowy odkurzacz zasilany przewodowo powoli, lecz nieubłaganie zostaje zastąpiony bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami. Tam, gdzie występują duże powierzchnie podłóg, warto zastanowić się nad automatycznym odkurzaczem mopującym, natomiast w niewielkich mieszkaniach lepszy okazać się może lekki i poręczny odkurzacz pionowy.

Za zakupem bezprzewodowego odkurzacza pionowego do małego mieszkania przemawia kilka argumentów:

 • jest to urządzenie wielofunkcyjne - można w łatwy sposób odkurzyć nie tylko podłogę, ale również meble, klawiaturę komputera, stoły, biurka czy parapety,
 • odkurzacz pionowy zajmuje niewiele miejsca w szafie, można też zawiesić go po prostu na ścianie w schowku, garderobie czy na korytarzu. Nie wymaga do przechowywania dużej przestrzeni, nie zajmuje też (w przeciwieństwie do urządzeń automatycznych) miejsca na podłodze,
 • stanowi doskonałą alternatywę dla odkurzacza tradycyjnego, jeśli twoje mieszkanie czy dom jest wielopoziomowe. Nie musisz dźwigać ciężkiego urządzenia ani przełączać wtyczki, ponieważ odkurzacze pionowe są lekkie i bezprzewodowe.

Na przykład odkurzacz pionowy Xiaomi w wersji bez mopowania waży zaledwie 1,2 kg, co sprawia, że nawet mając problemy z kręgosłupem, czy nie mogąc dźwigać z innych powodów, możesz bez problemu samodzielnie odkurzyć własne mieszkanie.

Odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy z funkcją mopowania od Xiaomi

Odkurzacze pionowe cieszą się powodzeniem wśród klientów, którzy wybierają takie rozwiązania z uwagi na oszczędność miejsca oraz wygodę użytkowania. Niezależnie od tego, czy do odkurzacza pionowego przekonuje cię jego funkcjonalność, czy niewielka ilość przestrzeni, którą zajmuje, kiedy nie pracuje, z pewnością zainteresuje cię wersja z opcją mopowania Xiaomi Draeme Mi Vacuum Cleaner G10.

Wyposażony w mocowany magnetycznie zbiornik na wodę, odkurzacz sprzątająco-mopujący nie tylko wyczyści twoje podłogi na sucho, ale także dokładnie je umyje. W zestawie, którego całkowita waga (wraz ze stacją ładowania) wynosi 4 kg, znajduje się:

 • napędzana elektrycznie szczotka do odkurzania podłóg,
 • napędzana elektrycznie szczotka do odkurzania kanap,
 • specjalna końcówka przeznaczona do zbierania kurzu, skuteczna w walce z roztoczami,
 • końcówka szczelinowa do trudno dostępnych, wąskich miejsc,
 • nakładka myjąca do podłóg,
 • magnetyczny pojemnik na wodę.

Wśród wielu zalet odkurzacza warto wspomnieć również o pojemnej baterii urządzenia, która pozwoli na ciągłą pracę odkurzacza przez 60 minut, co z powodzeniem wystarcza na posprzątanie przeciętnego mieszkania.

Odkurzacz pionowy

Wybór odkurzacza pionowego - parametry techniczne oraz funkcje

Odkurzacze pionowe charakteryzują się podobnymi parametrami technicznymi, jak ich tradycyjne odpowiedniki. Wybierając ten specyficzny rodzaj sprzętu, warto zwrócić szczególną uwagę na:

 • niewielką wagę odkurzacza,
 • odpowiednio dużą moc ssącą urządzenia (odkurzacze Xiaomi oferują duże ciśnienie zasysania nieczystości, sięgające nawet 20 kPa),
 • wyposażenie zestawu w dodatkowe ssawki oraz ewentualność doposażenia odkurzacza w ssawki specjalnego zastosowania - warto zwrócić uwagę na dostępność ssawek do usuwania kurzu, sierści zwierząt, ssawki szczelinowej czy miękkiej szczoteczki przydatnej do odkurzania delikatnych przedmiotów,
 • wysoką skuteczność filtra (w odkurzaczach Xiaomi filtry cyklonowe wychwytują cząstki stałe, bawełniane - kurz, a HEPA nawet cząsteczki o wielkości zaledwie 0,3 µm),
 • długi czas pracy na jednym ładowaniu,
 • dogodne przechowywanie sprzętu,
 • szybkie i łatwe czyszczenie urządzenia.

Decydując się na odkurzacz pionowy, warto również rozpatrzyć zakup sprzętu czyszcząco - myjącego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz pozbyć się z domu mopa i poprzestać na jednym niewielkim, funkcjonalnym i łatwym w obsłudze urządzeniu, którym posprzątasz nie tylko mieszkanie, ale również wnętrze swojego samochodu.

Komentarze