Olejek majerankowy - właściwości i zastosowanie

Olejek majerankowyMajeranek jest znaną i cenioną przyprawą, która nie tylko wpływa korzystnie na smak naszych potraw, ale i na nasze zdrowie. Po tę niezwykłą roślinę bardzo chętnie sięga medycyna naturalna oraz aromaterapia, w przypadku której podstawowym lekiem są olejki eteryczne. W jaki sposób sprawdza się tu olejek  majerankowy?

Jak powstaje olejek majerankowy?

Olejek ten powstaje z majeranku ogrodowego - rośliny przyprawowej, która powszechnie uprawiana jest na terenie niemal całej Europy. Z majerankiem można się też spotkać w Ameryce oraz w północnej części Afryki. Ta popularna przyprawa, tak często zalecana jako dodatek do tłustych dań mięsnych, świetnie sprawdza się jako olejek, za pomocą którego aromaterapia walczy z licznymi chorobami. Olejek, który pozyskuje się ze świeżego lub suszonego ziela w procesie destylacji z parą wodną, może być z powodzeniem stosowany do walki z licznymi schorzeniami.

Jak można wykorzystać lecznicze właściwości olejku majerankowego?

Olejek majerankowy może skutecznie pomagać w walce z licznymi dolegliwościami. Od dawna jest on ceniony jako naturalny lek na niestrawność oraz środek, który pomaga łagodzić skutki przejedzenia. Aromaterapia ceni go również za sporą skuteczność w walce z bólem. Pomaga on przy bólach głowy oraz bólach migrenowych, jest też cennym wsparciem dla osób cierpiących z powodu reumatyzmu. Migreny, nerwobóle - oto kolejne problemy, z którymi olejek z majeranku może sobie doskonale poradzić. Nie są to jednak wszystkie możliwości zastosowania majeranku. Powstające z tej rośliny olejki eteryczne są doskonałym środkiem uspokajającym oraz naturalnym lekiem, który pomaga obniżać ciśnienie krwi. Olejek ten może pomóc też w walce z lękami oraz z ociężałością umysłową, przyniesie też ulgę tym, którym dokucza bezsenność. Można go również stosować przy przeziębieniach, astmie oraz kaszlu.

Majeranek to świetny przykład leczniczej rośliny, która ma wszechstronne zastosowanie. Z jednej strony to wspaniała przyprawa, z drugiej - lek, który swym zapachem może przynieść ulgę w walce z licznymi chorobami. Olejek z majeranku jest zatem jednym z najlepszych leków, jakie stworzyła natura, a grono jego zwolenników konsekwentnie się powiększa.

Komentarze