Olejek paczulowy - właściwości, zastosowanie

Olejek paczulowyOlejek paczulowy jest jednym z ciekawszych, z których korzysta aromaterapia. Może się pochwalić ciekawym zapachem oraz niezwykłymi właściwościami leczniczymi. Jakie ma właściwości i zastosowanie, jak można wykorzystać olejek paczulowy?

Jak powstaje olejek paczulowy?

Olejki eteryczne z ziela brodźca paczulki, czyli olejki paczulowe, powstają z suchych liści tej rośliny, które poddawane są destylacji z parą wodną. Olejki te kuszą swym egzotycznym zapachem, który kojarzy się niemal automatycznie z tymi rejonami świata, w których ziele brodźca paczulki występuje najczęściej. Są to tereny tropikalnego obszaru Azji - od Filipin po Indie Indonezji, Karaibów, Afryki - np. wyspy: Mauritius oraz Reunion. W jaki sposób olejki eteryczne powstające w tych rejonach świata mogą wpływać na stan naszego zdrowia?

Jak olejek paczulowy może wpływać na nasze zdrowie?

Paczula powszechnie kojarzona jest z perfumami oraz saszetkami, które umieszczano dawniej w szafach w celu zapewnienia sobie ochrony przed molami. Obecnie coraz więcej wiemy na temat leczniczych właściwości paczuli, z której coraz chętniej korzysta aromaterapia. Olejek paczulowy jest ceniony przede wszystkim za swą skuteczność w walce z bakteriami oraz grzybami, jest też bardzo często stosowany w przypadku schorzeń skóry. Olejek ten pomaga również ograniczyć problemy z nadmiernym zatrzymywaniem wody w organizmie, dzięki czemu można go stosować do walki z cellulitem oraz przy schorzeniach związanych z drogami moczowymi.

W jaki sposób można korzystać z tego olejku?

Olejek paczulowy świetnie sprawdza się jako dodatek do masażu. Korzystanie z niego w taki właśnie sposób polecane jest tym, którzy chcą się pozbyć problemów z drogami moczowymi lub poprawić sobie nastrój, pokonując stany lękowe i depresyjne. Masaż z wykorzystaniem tego olejku docenią też panie, dla których olejki eteryczne z paczuli są jednym z najlepszych pomocników w walce z "pomarańczową skórką". Wszystkie te problemy można rozwiązywać również w trakcie kąpieli, do której dodany zostanie olejek paczulowy. Kąpiel taka pomocna będzie jednocześnie przy problemach skórnych (np. przy egzemie i łupieżu) oraz przy grzybicach. Stany zapalne skóry można leczyć dzięki kompresom z tym olejkiem, z kolei inhalacje z takim dodatkiem są zalecane przede wszystkim w przypadku silnych stanów lękowych oraz depresji.

Lepszy nastrój, zdrowsza skóra oraz mniej problemów z drogami moczowymi - oto najważniejsze korzyści, jakie można osiągnąć w trakcie terapii tym właśnie olejkiem.

Uwaga: Jako zasadę przyjmuje się, że olejki eteryczne służą wyłącznie do użytku zewnętrznego

Komentarze

Diana
Moim zdaniem ten olejek działa cuda. Sama stosuje go od dawna, zamawiam na domiuroda i jakościowo jest świetny.