Pedicure frezarkowy, hybrydowy, francuski - który wybrać?

Pedicure frezarkowyUsług kosmetycznych jest obecnie na rynku tak wiele, że często trudno zdecydować się na którąkolwiek. Sprawy nie ułatwia fakt, że z dnia na dzień pojawiają się nowe techniki, obiecujące wiele pozytywnych właściwości i zalet. Również w kategorii pedicure wybór jest niełatwy. Dzisiaj przedstawiamy kilka najpopularniejszych zabiegów na stopy z ich krótką charakterystyką, która pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

Pedicure frezarkowy - perfekcyjne opracowanie paznokci i skórek

Odpowiednie opracowanie płytki paznokci i skóry stóp to podstawa każdej dobrej stylizacji. Niezależnie od tego, czy malujemy stopy jednym kolorem, czy kilkoma; czy wybieramy lakiery tradycyjne, czy też żel lub hybrydę - początek zabiegu zawsze jest taki sam. Pedicure frezarkowy polega na opracowaniu paznokci i stóp jednym urządzeniem - frezarką z odpowiednio dobranymi frezami.

Użycie takiego sprzętu pozwala uniknąć mikrouszkodzeń, które zdarzają się często, gdy wycinamy skórki cążkami. Oszczędza też czas, bo obroty frezów pomagają błyskawicznie usunąć starą hybrydę lub lakier z paznokci. I w końcu - nie jest w ogóle męczące - frezarka sama wykonuje całą pracę, jaką musielibyśmy włożyć w ścieranie naskórka tarką albo pumeksem. Jedno urządzenie - mnóstwo zastosowań. Bez konieczności zakupu wielu przyrządów.

Hybrydy na stopach - trwała, kolorowa stylizacja paznokci

Pedicure frezarkowy rzadko jest zabiegiem samym w sobie, ale łączy się z innymi. Oczywiście jeśli komuś zależy tylko na opracowaniu stóp, może pozostać na tym etapie. Warto jednak wykonać go tuż przed malowaniem paznokci, co zapewni kompleksowy zabieg na stopach. Tradycyjny lakier do paznokci staje się już przeżytkiem, ponieważ nie zapewnia wystarczającej trwałości.

Na stopy warto więc wybrać lakiery hybrydowe. Specjalnie utwardzane pod lampą LED trzymają się na paznokciach nawet 3 tygodnie. Są odporne na wodę, kosmetyki i działanie chemii domowej. Sprawdzają się szczególnie latem, kiedy mamy częsty kontakt z wodą i nosimy odkryte buty. Stylizację hybrydową można wykonać w każdym salonie stylizacji paznokci, ale także samodzielnie w domu! Wystarczy zestaw startowy i trochę zabawy.

Pedicure francuski - ponadczasowy i elegancki

Jeśli nie lubisz swoich paznokci na stopach w wersji kolorowej, możesz wybrać naturalny i delikatny pedicure francuski. Paznokcie w jasnym kolorze z białymi końcówka to wybór dla minimalistek i tradycjonalistek. Taka stylizacja nie rzuca się oczy, a stopy są zadbane i estetycznie się prezentują. Popularnego frencza można także wykonać lakierami hybrydowymi, by cieszyć się nim jak najdłużej.

Jak widzisz, każda z technik oferuje coś innego, jednak nie ma przeszkód ku temu, by je wszystkie połączyć! Pedicure frezarkowy to tylko etap przygotowania paznokci, hybryda to rodzaj lakieru, jakiego można użyć, a frencz jest techniką zdobienia paznokci. Można je więc dowolnie miksować, wybierając z nich to, co najbardziej nam odpowiada. Warto skorzystać z każdej z nich chociaż raz w życiu, aby przekonać się na własnej skórze o ich niezwykłych zaletach.

Komentarze