Peeling kawitacyjny i sonoforeza - jakie efekty oferują te zabiegi kosmetyczne?

Peeling kawitacyjny i sonoforezaWybór wielu pań, które odwiedzają salony urody, często pada na kuracje oczyszczające. Nie tylko ze względu na szerokie i skuteczne działanie tych zabiegów, ale także dlatego, że stanowią one znakomitą "bazę" dla różnych terapii pielęgnacyjnych. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest połączenie popularnego peelingu kawitacyjnego oraz sonoforezy. Na czym polegają obie te kuracje?

Manualne oczyszczanie skóry bywa nieprzyjemne, dlatego dużą popularnością cieszy się mniej bolesny, a przy tym bezpieczny i efektywny peeling kawitacyjny. Przeprowadza się go za pomocą specjalnego urządzenia, emitującego wibracje ultradźwiękowe. Do tego dochodzi również delikatny, wspomagający mikrokrążenie i dotleniający skórę masaż. Czym zaś jest sonoforeza? To zabieg, podczas którego zachodzi zjawisko fali ultradźwiękowej, ułatwiające dostarczanie w głąb skóry różnych substancji aktywnych. Dowiedzmy się jednak, jakich konkretnie rezultatów można się spodziewać po zastosowaniu tych kuracji.

Działanie i efekty peelingu kawitacyjnego

Zabieg oczyszczający z udziałem kawitacji charakteryzuje się dość szerokim, korzystnym działaniem. Peeling ten zmniejsza ilość sebum, które zatyka pory, doprowadza do wygładzenia, nawodnienia i nawilżenia danego obszaru skóry, jak również pobudza do intensywniejszej produkcji tlenu oraz elastyny. Ponadto, powoduje rozbicie i usunięcie martwych komórek naskórka, spłycenie drobnych zmarszczek czy też rozjaśnienie nieestetycznych przebarwień. A to wszystko bez niekorzystnego wpływu na głębsze warstwy skóry. Dlatego peeling kawitacyjny uznawany jest za dokładną i jednocześnie bezinwazyjną kurację oczyszczającą.

Rezultaty zabiegu są szczególnie widoczne następnego dnia po wizycie w gabinecie kosmetycznym, gdy skóra nie jest już zaczerwieniona i podrażniona. Regularnie wykonywany peeling kawitacyjny pozwala zaś unormować produkcję sebum, co sprawia, że cera dłużej cieszy się zdrowym i zadbanym wyglądem. Jednak nie należy liczyć na to, że wspomniane efekty utrzymają się bez codziennej, odpowiedniej pielęgnacji. Dotyczy to zwłaszcza dokładnego zmywania makijażu – jego resztki mogą bowiem spowodować pojawianie się stanów zapalnych oraz zaskórników.

Należy też zaznaczyć, że peeling kawitacyjny sprawdza się przy wszystkich rodzajach cery. Dlatego na zabieg ten z powodzeniem mogą się zdecydować również osoby ze skórą naczyniową bądź wrażliwą. W takim przypadku kuracja będzie służyła odświeżeniu poszarzałej i zanieczyszczonej cery. Co więcej, wykonanie peelingu kawitacyjnego dostosowuje się do potrzeb konkretnej osoby. Jeśli, na przykład, posiada ona skórę tłustą i trądzikową, oczyszczanie przeprowadza się za pomocą zdecydowanych, mocniejszych ruchów, pozwalających pozbyć się zaskórników oraz zredukować inne niedoskonałości.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na sonoforezę?

Zróżnicowane i skuteczne działanie peelingu kawitacyjnego świetnie przygotowuje skórę do kuracji pielęgnacyjnych, polegających na aplikacji substancji czynnych. Tak jest choćby z sonoforezą, często łączoną ze wspomnianym wcześniej zabiegiem. Ułatwia ona bowiem transportowanie w głąb skóry składników aktywnych. A to nie wszystko. Przyczynia się także do odżywienia, nawilżenia i regeneracji cery, obkurczenia i uszczelnienia naczyń krwionośnych, wzmożonej syntezy elastyny i kolagenu oraz rozjaśnienia przebarwień.

Jak wygląda przebieg sonoforezy? Do przeprowadzenia zabiegu używa się urządzenia z głowicą, doprowadzającą do zjawiska fali ultradźwiękowej. Właśnie to działanie pozwala na głębokie i bezinwazyjne wprowadzenie substancji o właściwościach leczniczych oraz pielęgnacyjnych. Trzeba też wspomnieć o tzw. preparatach sprzęgających, stosowanych w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów kuracji. Odgrywają one bardzo ważną rolę w kontakcie głowicy ze skórą i przy aplikacji składników aktywnych. Oczywiście, rodzaje wybranych preparatów również są dostosowane do konkretnego typu cery.

Przed i po zabiegach, czyli o czym trzeba pamiętać

Choć zarówno sonoforeza, jak i peeling kawitacyjny, należą do bezpiecznych zabiegów, istnieją sytuacje, w których odradza się przeprowadzania tych kuracji. Do przeciwwskazań zalicza się m.in. występowanie niewydolności krążenia, osteoporozy, chorób nowotworowych, zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybiczego, trądziku, opryszczki w stanie aktywnym, a także ciążę czy obecność w tkankach ciał obcych. Równie ważne jest, aby po wykonanych kuracjach zastosować się do zaleceń kosmetologa. Dotyczy to szczególnie peelingu kawitacyjnego. Przede wszystkim, z nakładaniem makijażu trzeba będzie poczekać minimum 24 godziny, licząc od przeprowadzenia zabiegu. Tak samo należy na pewien czas zrezygnować z basenu, sauny oraz solarium.

Autor: www.qclinique.pl.

Komentarze