Peeling skóry głowy - wszystko, co musisz wiedzieć

Peeling skóry głowyCzęść z nas jeszcze jest na tym etapie, w którym nie może przyzwyczaić się do regularnego peelingu ciała, a już powstał nowy beauty trend dotyczący peelingu głowy. Właściwie, dlaczego miałybyśmy omijać tę część skóry? Wysuszająca się skóra głowy jest bardzo częstym problemem, z którym musimy się zmagać, dzięki peelingowi możemy się pozbyć martwego naskórka, łupieżu, a jednocześnie zapewnić sobie szybki wzrost baby hair i większą objętość naszych włosów. Warto sobie zadać pytanie, jakich kosmetyków używać? Czy można zrobić peeling samodzielnie? Jak często wykonywać zabieg? Odpowiedzi znajdziecie w tym artykule.

Czym zrobić peeling skóry głowy?

Pozbycie się martwego naskórka jest jednym z najistotniejszych elementów pielęgnacji włosów, mimo tego, że dotychczas mało się o nim słyszało. Pozwala on oczyścić i odświeżyć skórę naszej głowy, a jednocześnie przyspieszyć porost włosów, wzmocnić cebulki i ograniczyć wypadanie kosmyków.

Mieszankę peelingującą możemy wykonać sami, chociażby z kilku łyżek cukru, porcji szamponu, dodatku żelu aloesowego i kilku kropel olejku eterycznego. Jeżeli jednak nie chcemy bawić się w alchemików i wolimy zaufać profesjonalistom, bez problemu zdobędziemy specjalne peelingi do skóry głowy, oparte na naturalnych składnikach w internetowych drogeriach.

Jak wykonać peeling?

Skoro znamy już narzędzie, to musimy również poznać sposób wykonywania tego zabiegu. Otóż niezależnie od tego, czy nakładamy własnoręcznie przygotowaną mieszankę, czy też peeling kupiony w drogerii, musimy nałożyć niewielką jego ilość - wielkość orzecha włoskiego na zwilżone włosy i wykonać delikatny kilkuminutowy masaż głowy.

Następnie należy umyć włosy bardzo dokładnie szamponem i nałożyć odżywkę bądź maseczkę. Warto zaznaczyć, że dobrze wykonane złuszczenie skóry głowy, jest gwarantem lepszego wchłaniania się składników odżywczych z kosmetyków.

Jaki peeling wybrać?

Oczywiście na rynku znajdziemy szeroką ofertę drogeryjną, przez co nasza decyzja może być nieco utrudniona. Jednak jeśli skupimy się na efekcie, który chcemy uzyskać i kondycji naszej skóry głowy, to dużo szybciej uda nam się właściwie wybrać. Otóż jeśli mamy problem z przetłuszczającymi się włosami i posiadamy łupież, to warto wybrać peeling węglowy, ponieważ świetnie absorbuje on nadmiar sebum i dogłębnie oczyszcza.

Jeżeli na peeling zdecydowałyśmy się głównie dlatego, że ma on nam przyspieszyć porost włosów, to najlepiej będzie, jeśli wybierzemy kosmetyk, który zawiera w swojej formule kofeinę. Peeling kawowy również możemy wykonać samodzielnie. Kofeina ma za zadanie pobudzić cebulki włosów, dzięki czemu w krótkim czasie będziemy mogły cieszyć się bujną fryzurą.

Jak często wykonywać zabieg?

Optymalnym rozwiązaniem będzie wykonywanie peelingu raz w tygodniu, aby nie zaszkodzić naszej skórze głowy. Zbyt częste wykonywanie zabiegu może mieć skutki odwrotne do zamierzonych i powodować rany skórne, stany zapalne. Dodatkowo warto przed wykonaniem zabiegu zmiękczyć naskórek dzięki olejkom lub oliwkom z dodatkiem kwasu salicylowego. Dzięki temu nasza skóra będzie jeszcze bardziej oczyszczona.

Komentarze