Pieluchomajtki dla dorosłych - skuteczny sposób na problem nietrzymania moczu

Pieluchomajtki dla dorosłychUtrata kontroli nad pęcherzem to rodzaj schorzenia, które niestety postępuje, tym bardziej jeśli nie zostaną podjęte na czas odpowiednie metody leczenia. Dlatego w przypadku wystąpienia pierwszych objawów, nie warto odkładać wizyty u specjalisty na przysłowiowe "potem". Zdarza się jednak, że nawet pomimo szybkiego wdrożenia leczenia, postępowania schorzenia nie da się zahamować.

Dotyczy to szczególnie osób starszych, których ogólna kondycja organizmu pogarsza się na skutek zaawansowanych procesów starzenia oraz współwystępowania licznych chorób przewlekłych. W takiej sytuacji warto skoncentrować swoje działania przede wszystkim na poprawie komfortu chorego, dbając o jego higienę i tym samym lepsze samopoczucie. Jak to zrobić?

Nietrzymanie moczu bez tajemnic

NTM to dolegliwość, która może mieć różny przebieg. Nie zawsze podjęcia leczenia pozwala odzyskać pełną kontrolę nad pęcherzem. Bardzo często zdarza się, że ze względu na wiek pacjenta oraz jego ogólny stan zdrowia, podjęte działania pozwalają jedynie w niewielkim stopniu zmniejszyć nasilenie objawów. Wówczas zadaniem opiekunów jest przede wszystkim zapewnienie podopiecznemu należytej opieki pod względem zapewnienia higieny intymnej. Ma to znaczenie nie tylko dla samopoczucia chorego, ale też pozwala uniknąć wystąpienia kolejnych przykrych dla niego dolegliwości w postaci podrażnień skóry powstałych na skutek jej długotrwałego kontaktu z oddawanym mimowolnie moczem.

Pod pojęciem owej higieny należy rozumieć nie tylko częste mycie pacjenta ale też stosowanie specjalnych maści i kremów, które zabezpieczają skórę przed otarciami. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które ze względu na swój stan muszą przebywać przez długi czas w postaci leżącej.

U wszystkich chorych cierpiących na NTM należy też stosować chłonne produkty higieniczne, które zapewnią im przyjemną suchość, ograniczą ryzyko przeciekania i tym samym poprawią odczuwany przez pacjenta komfort. Ważne aby wybierać te, które zawierają stosowane atesty, przez co są bezpieczne dla skóry chorego, a przy tym na tyle chłonne, by zapewnić skuteczną ochronę przed przeciekaniem, także wówczas gdy u chorego dochodzi do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Przykładem tego rodzaju środków przeznaczonych do higieny intymnej dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu są pieluchomajtki dla dorosłych.

Pieluchomajtki dla dorosłych, które poradzą sobie z każdym problemem - czy to możliwe?

Pieluchomajtki dla dorosłych zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić skuteczną ochroną przed przeciekaniem także wtedy, gdy chory jest zmuszony przebywać w postawie leżącej przez większą część czasu. Wyposażone w specjalne rzepy nie ograniczają ruchów pacjenta, zapewniając mu pełną swobodę i potrzebną wygodę, a jednocześnie są proste w stosowaniu – tak samo łatwo się je zdejmuje jak i zakłada bez konieczności podnoszenia osoby leżącej. Wyposażone w niezwykle chłonny wkład doskonale poradzą sobie z dużą ilością moczu, chroniąc przed przeciekaniem. Duży stopień chłonności produktu to także gwarancja wysokiej absorpcji wilgoci, dzięki czemu mocz jest odizolowany od skóry chorego i nie wywołuje na jego skórze bolesnych podrażnień. Dostępne w różnych rozmiarach pieluchomajtki dla dorosłych zapewniają przyjemną suchość i niwelują nieprzyjemne zapachy. Mogą być stosowane każdego dnia.

Komentarze