Pierwszy tatuaż - o czym powinniśmy wiedzieć przed jego zrobieniem?

Modny tatuażPlanowanie pierwszego tatuażu może sprawić większości z nas niemały kłopot. Jest to wbrew pozorom logiczne, ponieważ nikt nie chce podjąć się wyzwania, którego będzie później żałować. Zanim więc zdecydujemy się na ozdobienie swojego ciała, warto taki ruch dokładnie przemyśleć.

Początkowe myśli z reguły dotyczą tego, jak zmieni się nasze życie, gdy na skórze pojawi się określona grafika. Później przechodzimy do etapu, w którym rozważamy, w jakim miejscu oraz jaki symbol chcemy sobie wytatuować. Często zdarza się, że jednego dnia dany wzór się nam podoba, a kilka dni później zadajemy sobie pytanie, czy to rzeczywiście jest nasz wymarzony tatuaż. W tym miejscu zaczyna pojawiać się niepokój.

Poniżej przedstawimy kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przed zapisaniem się na wizytę u tatuatora.

Czym kierować się przy doborze wzoru?

Grafika, którą zdecydujemy się sobie wytatuować, będzie towarzyszyć nam przez całe życie. Konieczne jest więc dokładne jej przemyślenie i zastanowienie się kilkanaście razy, czy jest to na pewno to, czego chcemy.

Z pewnością, nie należy kierować się modą. Znalezienie wzoru, na który decyduje się spora ilość znanych osób z sieci nie jest dobrym rozwiązaniem. Takie motywy są często uznawane za ulotne i tworzone dla ludzi nieposiadających indywidualnego pomysłu. Podobnie jest z sugestiami naszych znajomych. Nie powinniśmy ulegać presji nakładanej przez społeczeństwo, a kierować się jedynie swoim gustem i zamiarami.

Warto także zastanowić się, czy planowany tatuaż będzie posiadał jakieś znaczenie, czy ma służyć wyłącznie za ozdobę ciała. Często symbolika tatuażu wiąże się z naszym charakterem, pochodzeniem lub stylem życia. Znalezienie sposobu na graficzne opisanie naszej osobowości będzie dobrym punktem zaczepienia.

Modny tatuaż

Przygotowanie do wizyty

Zanim w ogóle zdecydujemy się na wizytę w jakimkolwiek salonie tatuażu, powinniśmy zwrócić uwagę na stylistykę, w jakiej jej pracownicy się specjalizują. Następnie ważne jest, aby umówić się na wstępną konsultację ze specjalistą, gdzie zostanie nam przedstawione wiele istotnych informacji chociażby w kontekście zakupu kosmetyków do pielęgnacji.

W przeddzień wizyty u tatuatora należy bardzo dobrze się wyspać. Ma to duży wpływ na kondycję mięśni, które w przypadku zbyt małej ilości snu mogą być spięte. Nie zaleca się również picia alkoholu nawet kilka dni przed, gdyż przez to może wystąpić wzmożone krwawienie. Zaleca się natomiast duży posiłek i picie sporej ilości wody.

Bojąc się zbyt dużego bólu, powinniśmy na pierwszy tatuaż wybrać miejsce z największą ilością tkanki tłuszczowej. Najbardziej nieprzyjemne uczucie pojawia się zawsze tam, gdzie skóra ma bliski kontakt z kością.

Niechciany tatuaż - jak się go pozbyć?

Nie warto co prawda wybierać się na tatuowanie z myślą “zawsze mogę go usunąć”. Taki zabieg jest oczywiście możliwy, jednak powinien być on jedynie ostatecznością. Sporo osób myśli, że usuwanie tatuażu odbywa się w salonach, w których się go robiło. Niektórzy mają to w swojej ofercie, jednak nie zawsze gwarantują zamierzony efekt.

Najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianej grafiki ze skóry jest wybranie się do kliniki medycznej. To właśnie w takich miejscach odbywa się laserowe usuwanie, które zostało wcześniej dokładnie przebadane i sprawdzone pod każdym kątem. Cały zabieg przebiega pod okiem dermatologa i jest w pełni bezpieczny.

Komentarze