Poczuj się jak profesjonalistka - wykonaj cut crease kosmetykami z drogerii

Poczuj się jak profesjonalistka - wykonaj cut crease kosmetykami z drogeriiCut crease to makijażowy hit ostatnich miesięcy. Doskonale nadaje się na oficjalne wyjścia, bale i imprezy. Charakteryzuje się mocno odciętą kolorystycznie linią powieki ruchomej oraz idealnie wyciągniętą, przyciągającą uwagę kreską.

Panie, które nie śledzą makijażowych trendów, mogą nie wiedzieć, co to jest cut crease. Jest to makeup wyróżniający się tym, że linia powieki ruchomej jest wyraźnie odcięta cieniem. W makijażu tym koniecznością jest też wyciągnięta, idealna kreska. To doskonały makijaż na bal, imprezę czy ważne wyjście. Przyciąga uwagę i zachwyca. Nie ma co się dziwić, że bije rekordy popularności w ostatnich miesiącach.

Cut crease - wykonaj go sama!

Przeglądając w Internecie zdjęcia makijażu cut crease, wiele pań myśli "nigdy nie uda mi się wykonać samodzielne takiego make-upu". Nic bardziej mylnego. Otóż wystarczy odrobina precyzji, wprawy i trochę czasu, by móc zachwycić innych swoim wyglądem. I kolejna ważna informacja – wcale nie trzeba mieć drogich, specjalistycznych kosmetyków. Sprawdzą się także te łatwo dostępne z drogerii.

Na pierwszy rzut idzie podkład. Powinien być dopasowany do odcienia twarzy, by nie tworzył efektu sztucznej maski. Warto sięgnąć po kosmetyki z innowacyjnymi formułami, np. Affinitone od Maybelline doskonale dopasowuje się do odcienia skóry i to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają problem z dobieraniem kolorów tego kosmetyku. Następnie puder i lekkie podkreślenie policzków różem, bronzerem oraz rozświetlaczem, który nada promienności całemu makijażowi.

Pięknie podkreślone oczy

Główną cechą cut crease są oczy. Najpierw na załamaniu powieki ryzujemy graficzną linię, można to zrobić cieniem w kolorze ciemnego brązu i delikatnie rozetrzeć. Tym samym cieniem malujemy na załamaniu. Następnie sięgamy po inny cień (jeśli decydujemy się na brązy, to może to być np. musztardowy). Malujemy tym kolorem granicę roztarcia cieni.

Później w ruch idzie np. brzoskwiniowy kolor, który aplikujemy na całą powiekę ruchomą. Aby aplikacja była dokładna, warto używać do nakładania cieni owalnie ściętego pędzelka. Po raz kolejny bierzemy brąz, którego użyliśmy na samym początku, tym razem nakładamy go na dolną powiekę. Matowym beżem malujemy zaś wewnętrzny kącik oka. Warto sięgać po gotowe paletki cieni, np. Maybelline, L’Oreal, Eveline, bowiem wówczas kolory są często dopasowane do siebie i można je ciekawie łączyć.

I teraz chyba najtrudniejszy element cut crease - kreska. Musi być równa i wyciągnięta poza oko. Zazwyczaj jest czarna, można nadać jej np. charakteru umieszczając nad nią kolejną - np. brokatową.

Następnie rzęsy - musimy je mocno i idealnie wytuszować, chyba że wolimy przyklejać sztuczne rzęsy bądź kępki rzęs. Obecnie jednak w drogeriach znajdziemy bogatą ofertę tuszów (np. Maybelline, Max Factor, Rimmel), które dadzą doskonały i szybki efekt pięknych, długich rzęs.

Ocena: 5.0