Popularne narzędzia stomatologiczne

Narzędzia stomatologiczneKażdy dentysta posiada na wyposażeniu swojego gabinetu stomatologicznego szeroką gamę narzędzi medycznych niezbędnych w diagnostyce i leczeniu chorób dotykających narządu żucia. Niektóre z tych narzędzi są duże i rozbudowane, inne - drobne i niepozorne. Wszystkie jednak są ważne. Bez nich dentysta nie mógłby w sposób profesjonalny wykonywać swojej pracy. Nawet takie małe dodatki jak pęseta czy nożyczki mają ogromne znaczenie i wpływ na to, jak pacjenci oceniają jakość usług świadczonych w danym gabinecie stomatologicznym.

Narzędzia medyczne przydatne w stomatologii

Najważniejszym sprzętem w gabinecie dentysty jest oczywiście unit stomatologiczny, czyli fotel z całym oprzyrządowaniem, w tym lampą zabiegową, spluwaczką i kompletem wierteł. Ale poza tym dentysta potrzebuje też dodatkowych akcesoriów ułatwiających wykonywanie codziennych zabiegów. Do najbardziej przydatnych, a co za tym idzie, najczęściej wykorzystywanych należą: pincety, nożyczki, igłotrzymacze, luksatory, ekskawatory, haki, rozwieracze, skalpele i trzonki. Tego rodzaju stomatologiczne narzędzia medyczne pozwalają na wykonywanie zabiegów z zakresu endodoncji, ortodoncji, protetyki, implantologii, chirurgii i wielu innych gałęzi stomatologii. Bez ich użycia nie byłaby możliwa ekstrakcja chorych zębów, resekcja korzeni, kortykotomia czy skaling. Są one niezbędne także w procedurach diagnostycznych.

Po jakie narzędzia sięgają najlepsi stomatolodzy?

Najlepsze gabinety stomatologiczne wyposażone są w narzędzia medyczne wysokiej jakości oferowane przez najbardziej renomowane marki takie jak Chirmed. Wysoką jakością powinny się odznaczać zarówno unity stomatologiczne, jak wszystkie wymienione wyżej drobne akcesoria. Muszą być one trwałe i solidne, najlepiej wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewni im dużą odporność na intensywną eksploatację, jakiej będą poddawane w gabinecie stomatologicznym. Ważne jest też, aby były lekkie, poręczne i umożliwiały jak największą precyzję ruchów. Inwestycja w takie narzędzia to wcale nie tak wielki koszt, za to przynosi wielkie korzyści - dobry dentysta doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego nie oszczędza na wyposażeniu swojego gabinetu.

Komentarze