Prezent dla dwulatka. Jakie zabawki wybrać?

Zabawki dla dzieckaNiejeden rodzic, którego dziecko skończyło dwa lata, zastawia się, co kupić na prezent na urodziny? Zabawki dla 2-latka warto wybierać staranie, ponieważ oprócz rozrywki i mile spędzonego czasu rodzice oferują dziecku możliwość kształtowania wyobraźni, stymulowania rozwoju motorycznego i zdolności muzycznych oraz pobudzania twórczości. Jakie zabawki wybrać dla kilkuletniego chłopca i dziewczynki? Zobaczcie unikalne zabawki motoryczne i sensoryczne, które bawią i uczą jednocześnie.

Wybierz zabawki z pozytywnym wpływem na rozwój dziecka

Dwuletnie dziecko jest już sprawne pod względem manualnym, motorycznych i umysłowym. To bardzo ważny okres w rozwoju - maluch staje się coraz bardziej świadomy siebie i chce testować wszystko dookoła; niekiedy nawet próbuje postawić na swoim. Dwulatek jest już dosyć samodzielny - potrafi jeść z talerza i pić z kubka, ubierać się, coraz więcej mówi i rozumie, trzyma w dłoni już długopis i ołówek. Nierzadko więc rysowanie i dopasowywanie kształtów sprawia jemu dużo radości.

Pozytywny wpływ na rozwój dziecka mają przede wszystkim zabawki sensoryczne, które pobudzają rozwój kilku zmysłów jednocześnie i stymulują wyobraźnię. Świetnym pomysłem jest kolorowa zabawka od Fat Brain Toy, która zachęca małe dziecko do ćwiczenia koordynacji ruchowej, koncentracji i kształtuje pomysłowość. Zabawka sensoryczna Klickity to klikające kule, które można wciskać, kręcić, dotykać i nawet gryźć. Ta unikalna zabawka dla dwulatka może służyć także jako gryzak ze względu na wyjątkowy kształt i materiał - miękki w dotyku silikon. Ta zabawka doskonale masuje dziąsła, zmniejszając uczucie bólu podczas ząbkowania. Klickity to zabawka wielofunkcyjna dla dziewczynki i dla chłopczyka.

Zabawki dla dziecka

FAT BRAIN TOY: SENSORYCZNA PRACOWNIA KLICKITY fot. zabawkoboty.pl

Samochodziki dla chłopców

Biorąc pod uwagę rozwój dwuletniego dziecka, warto dopasować zabawki pod kątem poszerzania zdolności ruchowych i manualnych - maluch bowiem lubi biegać, skakać i przemieszczać się. Chłopcy są szczególnie ruchliwi, dlatego doskonałym wyborem na prezent będzie jeździk lub hulajnoga. Świetnym pomysłem na prezent dla dwulatka, który interesuje się autkami, jest samochodzik Vroom Blox.

Zabawki dla dziecka

FAT BRAIN TOY: VROOM BLOX SAMOCHODZIKI fot. zabawkoboty.pl

Ta niesamowita zabawka marki Fat Brain Toy, która spodoba się każdemu maluchowi. Zabawka polega na przemianie z klocków w samochód i na odwrót. W skład wchodzą 3 ratownicze autka, które można składać, tworząc takie pojazdy, jak: straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe. Pojazdy mają cztery koła, które sprawnie i szybko się kręcą, przemieszczając się z miejsca na miejsce. Jeżeli zależy Ci na stymulowaniu rozwoju motorycznego dziecka, to zabawka Vroom Blox spełni wszystkie oczekiwania. Zestaw 3 kolorowych kostek zachęca do uczenia się myślenia przyczynowo-skutkowego oraz kształtuje umiejętności przestrzenne. Samochodziki Vroom Blox można zabrać wszędzie ze sobą, bo gwarantują zabawę przez wiele godzin w domu i na świeżym powietrzu.

Zabawki motoryczne, wspomagające chwytanie

Dwuletnie dziecko wciąż uczy się koordynacji ręka-oko. Dlatego świetnym pomysłem na prezent jest zabawka motoryczna, która stwarza okazję chwytania. Każdy dwulatek powinien mieć okazję do rozwoju zdolności manualnych. Warto zakupić maluchowi kredki i mazaki, wyklejać z nim różne zwierzęta i postacie oraz lepić z nim ludziki z ciastoliny. Małe rączki powinny ćwiczyć wrzucanie przedmiotów do środka, wyjmowanie i dopasowywanie. Warte uwagi są różnego rodzaju sortery kształtów, kolorowe puzzle i układanki. To zabawki sensoryczne, które nie tylko uczą wkładania elementów według kształtów, ale także znakomicie ćwiczą zapamiętywanie podstawowych kolorów. Jeżeli szukasz unikalnej zabawki o nowoczesnym designie, która będzie wspierać umiejętności motoryczne, to zdecyduj się na Łamigłówkę dla Malucha Flexicule.

Zabawki dla dziecka

FAT BRAIN TOY: FLEXICULE ŁAMIGŁÓWKA fot. zabawkoboty.pl

Wykonana z miękkiego i bezpiecznego materiału wyjątkowa kostka to świetna zabawka motoryczna dla małego dziecka. Ma nieograniczone możliwości wyginania i unikalny kontur. 5 silikonowych elementów tworzy niebanalną kostkę, idealną dla małych paluszków do wyginania i składania na kształt sześcianu. Łamigłówka Flexicule od Fat Brain Toy to zabawka dla dziewczynki i dla chłopaka - już od 1. roku życia.

Zabawki do kąpieli

Aby uatrakcyjnić kąpiel dwulatka, można zakupić wesołe pingwiny Waddle Bobbers. To zabawka kąpielowa od Fat Brain Toy - producenta zabawek unikalnych, edukacyjnych i sensorycznych. Z wesołymi pingwinami zwykła czynność, taka jak kąpiel, będzie świetną przygodą, którą polubi każdy maluch. Zwierzęta układa się na zjeżdżalni i puszcza do wody w wannie. Pingwiny unoszą się na wodzie, kołyszą i obracają. Kolorowa ślizgawka z sześcioma pływającymi zwierzętami i górą lodową zachęca do spędzania czasu w wannie. To doskonały pomysł na ćwiczenie motoryki i koordynacji oraz odkrywania właściwości wody, m.in. eksperymentowania z wypornością.

Zabawki dla dziecka

FAT BRAIN TOY: WESOŁE PINGWINY - WADDLE BOBERS fot. zabawkoboty.pl

Zabawki sensoryczne do ćwiczeń koordynacji ruchowej

W rozwoju każdego dziecka ogromną wagę odrywa integracja sensoryczna, czyli kształtowanie dotyku, równowagi, umiejętności chodzenia, czucia i dobrego widzenia, zatem wszystko to, co wiążę się ze zmysłami. Aby maluch mógł się harmonijnie rozwijać, ogromną rolę odgrywają współpracujące ze sobą zmysły. Zabawki sensoryczne pomagają w ich aktywowaniu już od najmłodszych lat. Zazwyczaj wymagają one pobudzenia wyobraźni i kreatywnego myślenia, wpływają na rozwój małej i dużej motoryki. Warty uwagi jest pojazd Rollingo - to zabawka składająca się z dziesięciu kolorowych kulek, które obracają się we wszystkich kierunkach, co wymusza skupienie się na zabawie. Zabawka rozwija motorykę ruchową, uczy koncentracji, ćwiczy cierpliwość i kształtuje spostrzegawczość. 10 kolorowych kul ułożonych w podstawce Rollingo daje dziecku nieskończenie dużo radości. Zabawka sensoryczna idealna dla dwulatka, ale także dla przedszkolaka i dziecka w wieku szkolnym.

Zabawki dla dziecka

FAT BRAIN TOY: ROLLIGO POJAZD DLA MALUCHA - ZABAWKA DLA DZIECI fot. zabawkoboty.pl

Sklep z zabawkami dla dzieci, kupuj wygodnie!

Jeżeli szukasz pomysłu na unikalną i designerską zabawkę dla 2-latka, to koniecznie odwiedź sklep online zabawkoboty.pl. Tutaj znajdziesz wiele zabawek sensorycznych wspierających rozwój dziecka od okresu wczesnodziecięcego do szkolnego. W niezwykłej gamie zabawek dla dzieci można znaleźć edukacyjne przedmioty, które nie tylko bawią, ale i uczą. Sklep zabawkowy oferuje produkty renomowanych firm, takich jak: Plan Toys, BS Toys, Grimini i DJECO - to zabawki wykonane z najlepszych materiałów, posiadające wszystkie atesty i certyfikaty. Bezpieczne zabawki z tego sklepu zadowolą najbardziej wymagających rodziców. Tutaj każdy znajdzie zabawki dla dziewczynki i dla chłopczyka w różnej grupie wiekowej.

Komentarze