Problemy z brzuszkiem? Poznaj najskuteczniejsze sposoby na jelitówkę u dzieci

Grypa żołądkowa u dzieckaGrypa żołądkowa może mieć różne przyczyny, jednak jej objawy są prawie zawsze takie same. Biegunka, wymioty i gorączka grożą odwodnieniem, szczególnie w przypadku jelitówki u dzieci.

Dlatego ważne jest to, aby rodzice bardzo szybko podjęli działania, które pomogą w walce z objawami tej nieprzyjemnej dolegliwości i zapobiegną odwodnieniu się dziecka. W jaki sposób można zarazić się grypą jelitową? Jak pomóc choremu dziecku? Kiedy konieczna jest wizyta u lekarza?

Jak przenosi się jelitówka u dzieci?

W pierwszych latach życia dziecko bardzo często choruje, ponieważ jego organizm dopiero nabiera odporności. Jelitówka u dzieci jest jedną z częstych dolegliwości, które mogą pojawić się w okresie niemowlęctwa czy w przedszkolu. Chorobą można zarazić się przede wszystkim drogą kropelkową. Jeśli w otoczeniu dziecka ktoś jest chory (np. w przedszkolu), to istnieje dużo ryzyko zarażenia się grypą żołądkową. Wystarczy, że dziecko dotknie przedmiotu, który miało styczność z zarażoną osobą, a rączkę z zarazkami włoży do buzi. Dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena i częste mycie rąk. Warto poznać kilka faktów o jelitówce u dzieci:

  • Choroba rozwija się do 3 dni.
  • Zarażone dziecko, u którego nie pojawiły się jeszcze objawy, może zarażać innych.
  • W wyniku grypy żołądkowej uszkodzona zostaje śluzówka żołądka, co prowadzi do bólów brzucha.
  • Chore dziecko wymiotuje nawet kilkanaście razy dziennie. Wymiotom towarzyszy biegunka i gorączka.
  • Dziecko szybko sie odwadnia, co może stanowić zagrożenie dla jego zdrowia.

Nie należy bagatelizować silnych objawów grypy żołądkowej. Najważniejsze to zadbać o to, by dziecko się nie odwodniło. W złagodzeniu objawów może pomóc mleko na biegunkę, które jest lekkostrawne i nie obciąża przewodu pokarmowego maluszka.

Leczenie jelitówki u dzieci z pomocą specjalistycznego mleka modyfikowanego

Grypa jelitowa bardzo osłabia i odwadnia organizm. Gdy któryś z domowników zachoruje warto podjąć profilaktyczne działania, które zmniejszą ryzyko wystąpienia jelitówki u dzieci mieszkających w tym samym domu. Najważniejsze jest więc dbanie o higienę osobistą. Należy często myć ręce, nie dopuszczać do kontaktu dziecka z przedmiotami, którymi dotykały zarażone osoby. Przy grypie żołądkowej przydatne okazują się chusteczki antybakteryjne, którymi można przecierać różne przedmioty codziennego użytku. Gdy jednak dojdzie do zarażenia dziecka, rodzice powinni od razu po stwierdzeniu objawów choroby rozpocząć jego leczenie. Wśród produktów polecanych do walki z objawami jelitówki u dzieci znajduje się mleko modyfikowane Humana HN dostępne pod adresem http://humana-baby.pl/produkt/humana-hn-mleko-modyfikowane-w-proszku-przeciw-biegunkom-300-g/. Ten specjalistyczny produkt można podawać dziecku w płynie lub w postaci stałego posiłku (przygotowując kaszkę). Zawarty w mleku prebiotyk wspomaga pracę jelit, a błonnik pochodzący z bananów pomaga unormować stolec dziecka. Obniżona zawartość laktozy i tłuszczu sprawia, że produkt jest lekkostrawny i pomaga jelitom wrócić do normalnego funkcjonowania. Mleko na biegunkę można stosować do wyłącznego karmienia niemowląt oraz jako posiłek uzupełniający w przypadku małych dzieci.

Ocena: 5.0

Komentarze