Proste wskazówki, które pomogą Ci wybrać najlepsze zaproszenia ślubne

Zaproszenie ślubnePrzygotowania do wesela zazwyczaj trwają przynajmniej kilka miesięcy. Trudno się temu dziwić, w końcu zadań, jakie stają przed Młodą Parą wcale nie jest tak mało. Jednym z nich jest wybór zaproszeń ślubnych, co może wydawać się rzeczą bardzo prostą, jednak w rzeczywistości większość par ma z tym problem i nie wiedzą, na który model się zdecydować.

Wybieramy zaproszenia ślubne - poradnik

Zachęcamy do przeczytania naszego krótkiego poradnika wszystkie pary, które właśnie planują wesele i chcą się do niego odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim odpowiednie zaproszenie na ślub i wesele powinno odzwierciedlać nie tylko charakter i indywidualne upodobania pary, ale przede wszystkim pasować do stylu wesela i wystroju sali. Uroczystość organizowana w plenerze i w stodole weselnej lub góralskiej karczmie ma zdecydowanie inny charakter niż wesele w drogim hotelu w mieście. I jak można się łatwo domyślić, w każdym z tych przypadków inny rodzaj zaproszenia będzie bardziej odpowiedni.

Zaproszenie ślubne

Pary Młode powinny także wybierać zaproszenia pod względem tego, czy podobają im się kolorystycznie. To, że w danym roku w modzie ślubnej dominują kolory romantycznie, np. pastelowe, wcale nie oznacza, że trzeba się na nie decydować wbrew sobie. Zdecydowanie lepiej jest wybrać kolorystykę pasującą do naszych upodobań, a na przykład pod względem stylu czy kształtu zaproszenia zasugerować się obecnie panującą modą. Jeśli jednak zdecydowaliście się na kolor przewodni wesela, to również w zaproszeniach powinien on się znaleźć.

Należy pamiętać również o tym, że w zaproszeniu trzeba podać w ciekawy sposób istotne dla gości informacje, jak np. miejsce ceremonii i imprezy.

Ważny jest także wybór wielkości i kształtu zaproszeń. Można zdecydować się na niestandardowe rozmiary, ale jeśli robimy wesel na wiele osób, to zapewne nie wszystkim wręczymy je indywidualnie, a zdecydowanej większości wyślemy pocztą. Trzeba mieć na uwadze to, że niestandardowy kształt i rozmiar może znacząco zwiększyć ogólny koszt wysyłek.

Ocena: 5.0