Przedpokój wizytówką domu - jak urządzić stylowy hol?

Modny przedpokójPrzedpokój to wnętrze, które przez wiele osób jest nazywane wizytówką mieszkania. To pomieszczenie jako pierwsze widzą nasi goście. Warto więc już na etapie wstępnej aranżacji wnętrz dobrze rozplanować przestrzeń. Właśnie wtedy hol stanie się poniekąd zaproszeniem do odwiedzenia następnych pomieszczeń w domu. Idealnie zaaranżowany przedpokój z pewnością odwdzięczy się estetycznym wyglądem oraz funkcjonalnością. Jakie meble do holu przydadzą się w każdym wnętrzu?

Nowoczesny przedpokój - czy to możliwe?

Przedpokój powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Nie da się jednak ukryć, że z postrzeganie tego wnętrza przez wiele lat nieco się zmieniło. W latach osiemdziesiątych hol był zazwyczaj ciemnym i ciasnym pomieszczeniem. Na ścianach królowała boazeria lub drewniane panele. Niestety niewiele osób zdawało sobie sprawę z tego, że takie dekoracje ścienne "zabierały" cenne centymetry w małych i wąskich pomieszczeniach. Na szczęście aktualnie ściany w przedpokojach są malowane lub widnieją na nich oryginalne tapety.

Czego nie może zabraknąć w przedpokoju?

Aby hol zyskał miano stylowego wnętrza, należy zadbać w nim o porządek. Żadne pomieszczenie, w którym panuje bałagan nie będzie atrakcyjne - zarówno dla domowników, jak i gości. Niezbędne są więc podstawowe meble, takie jak szafka na buty z siedziskiem czy wieszak na ubrania, które pomogą okiełznać nieporządek. Wybierając powyższe elementy wyposażenia, warto zadbać o to, aby były utrzymane w tym samym stylu. Bogatą ofertę stylowych mebli do przedpokoju można znaleźć w sklepie Górna Półka.

Stylowa szafka na buty z siedziskiem

Szafki na buty z siedziskiem dostępne w sklepie Górna Półka to zarówno wielofunkcyjny mebel, jak i wygodna ławka. Co więcej, odpowiednio dopasowany model może stać się także ozdobą holu. Jak wybrać stylowy mebel? Podczas zakupu warto skupić się na jego formie oraz kolorystyce. Dzięki temu szafka z siedziskiem dopasuje się do wnętrza i będzie spełniać swoją funkcję przechowywania obuwia.

Modny przedpokój

Dlaczego warto wybrać szafkę z siedziskiem?

Wiele osób twierdzi, że szafka z siedziskiem to niepotrzebny wydatek. Ich zdaniem lepszym rozwiązaniem jest tradycyjny mebel na obuwie bez ławeczki. Ceny obu elementów wyposażenia niewiele różnią się od siebie, jednak z pewnością wygoda, jaką oferuje szafka na buty z siedziskiem od Górna Półka, jest warta każdych pieniędzy. Jedną z największych zalet siedziska jest fakt, że można na nim usiąść i spokojnie zawiązać lub rozsznurować buty. Po wizycie w sklepie na ławeczce można także postawić zakupy. Co więcej, rodzice małych dzieci z pewnością będą mogli szybciej założyć obuwie dla malucha gdy posadzą go na siedzisku.

Duże lustro w przedpokoju - tak czy nie?

Jak wizualnie powiększyć małe pomieszczenie? Postawić w nim lustro! Najlepszym rozwiązaniem są jednak modele, które sięgają od sufitu do podłogi. Jeśli chodzi o szerokość, to należy dopasować ją do wielkości wnętrza. Lustro nie może być też zbyt duże, ponieważ nieco przytłoczy hol. Podczas wybierania konkretnego lustra warto zwrócić uwagę na ramy. Zbyt duże, ciężkie i szerokie obramowania nie są polecane do lekkich i stylowych wnętrz. W zamian można zainwestować lekkie ramy w jasnych kolorach.

Modna kolorystka w stylowym holu

Nowoczesne i stylowe wnętrze powinno być jasne. Pastele, biel i szarość to aktualnie najchętniej wybierane kolory podczas aranżacji holów. Nic w tym dziwnego, ponieważ barwy o tych odcieniach optycznie powiększają wnętrza. Należy jednak pamiętać o tym, że przedpokój to pomieszczenie poddawane intensywnej eksploatacji. Warto więc wybierać farby o najwyższych parametrach zmywalności, np. akrylowe.

W każdym wnętrzu nawet w minimalistycznym powinno znaleźć się trochę miejsca na klucze oraz drobne dodatki, które będą ozdobą przedpokoju. Łącząc te dwie kwestie, można zdecydować się na designerską szafkę stylistycznie dopasowaną do wnętrza oraz szafki z siedziskiem.

Komentarze