Przygotuj swoje stopy na powrót sandałków!

Pielęgnacja stópMoże jeszcze o tym nie myślisz, ale już za dwa, może trzy miesiące przyjdzie ten moment, gdy będzie można odsłonić stopy. Robi się coraz cieplej i za chwilę do łask wrócą sandałki. Wczesna wiosna to najlepszy moment, by zadbać o skórę stóp i sprawić, by były tak gładkie, by można było je odsłaniać.

Przede wszystkim usuń wszystkie szorstkości

Wbrew pozorom skuteczne usunięcie starego naskórka może zająć ci więcej czasu, niż się spodziewasz. Nie powinno się tego robić z dnia na dzień, raczej codziennie po kąpieli należy przetrzeć pięty specjalną tarką. Jeśli usuniesz zbyt wiele naskórka naraz, komórki skóry zaczną namnażać się coraz szybciej. Dlatego należy robić to powoli i małymi partiami, ale często.

Do tego należy używać specjalnych metalowych tarek. Nie zaleca się stosowania pumeksów - są trudne do utrzymania w czystości i często stanowią miejsce namnażania się licznych bakterii, a to może być przyczyną różnego rodzaju zakażeń. Możesz także wykorzystać skarpetki złuszczający - Stopy bez zgrubień marki Lirene. To najlepszy sposób na delikatne, ale skuteczne i bezpieczne usunięcie starej tkanki.

Zadbaj o odpowiedni peeling

Usuwanie zrogowaciałych części naskórka to oczywiście istotne działanie, ale podstawą jest zadbanie, by się w ogóle nie pojawiały. Dlatego tak ważny jest regularny peeling skóry - stary, obumarły naskórek nie będzie się nawarstwiał, a stopy będą o wiele gładsze. Nie musisz robić silnych peelingów w gabinecie kosmetycznym. Równie dobrze możesz przeprowadzić zabieg w zaciszu własnego domu, na przykład stosując Skarpetki regenerujące Stopy idealnie wygładzone Lirene - to połączenie peelingu i maski stymulującej odnowę skóry.

Odpowiednio dobrany peeling to najlepszy sposób na zahamowanie procesu rogowacenia naskórka. Dodatkowo sprawia, że stopy są po prostu gładkie, przyjemne w dotyku i pięknie wyglądają.

Nawilżanie na pierwszym miejscu

Po złuszczaniu bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie. Skóra nie może działać prawidłowo, jeśli nie ma odpowiedniej dawki nawilżenia. Ma ono ochronić stopy przed suchością, brakiem elastyczności i pękaniem. Wpływa także na nadpotliwość i może zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwinięcia się grzybicy po zakażeniu.

Kremy i preparaty nawilżające powinno się stosować codziennie. Zaleca się, by po aplikacji założyć bawełniane skarpetki, co zwiększa wchłanialność substancji aktywnych. Kremy nawilżające do stóp zazwyczaj zawierają mocznik. Im większe stężenie procentowe tego składnika, tym na większy efekt zmiękczający możesz liczyć. W ofercie drogerii znaleźć można nawet takie z 30% zawartością mocznika.

Najlepsza ozdoba letniego outfitu? Paznokcie u stóp!

Sandałki aż się proszą o pięknie zrobione paznokcie u stóp. Nie chodzi tylko o to, że powinny być pomalowane, raczej o to, by były zdrowe i dobrze spiłowane. Paznokcie u stóp najczęściej obcinamy nożyczkami, co sprawia, że mogą nie mieć najlepszego kształtu. Należy skracać je specjalną, dużą obcinaczką, a wszelkie nierówności spiłować pilnikiem. Nie mogą być za długie, ale lekko odrośnięte wyglądają o wiele lepiej niż krótkie. Należy także pamiętać o narastających skórkach. Z reguły rosną dużo szybciej niż u dłoni.

Paznokcie u stóp latem idealnie ozdobi kolorowy lakier. Zieleń, czerwień, żółć, niebieski, amarant - masz bardzo wiele możliwości. W gorące dni naprawdę można zaszaleć, więc śmiało wybieraj różne odcienie. Paznokcie możesz malować samodzielnie lub zdecydować się na położenie hybrydy u kosmetyczki - jest to rozwiązanie trwalsze, ale uwaga - może obciążać płytkę.