Puder - jak wybrać najlepszy?

Pudrowanie twarzyPuder to kosmetyk, który idealnie wykończy Twój makijaż, o ile będziesz wiedziała, po jaki jego rodzaj sięgnąć i jaką techniką go nakładać. Jeśli się pomylisz, efekt przerysowania - murowany. Chcesz tego uniknąć? Zastosuj się do naszych wskazówek i dowiedz się, jaki puder będzie dla Ciebie najlepszy i jak go używać w prawidłowy sposób.

Rodzaje pudrów i ich zastosowanie

Rodzajów pudrów jest wiele: sypkie, prasowane, w kulkach… Bez względu jednak na konsystencję można wśród nich wyróżnić:

  • pudry kolorowe o odcieniach dopasowanych do koloru cery,
  • transparentne,
  • rozświetlające,
  • bronzery.

Puder kolorowy to taki, który stanowi wykończenie makijażu, idealnie dopasowuje się do odcienia Twojej cery. Jeśli wybierzesz ton ciemniejszy, możesz nim zmienić kolor skóry na bardziej opalony. Puder tego typu może zastępować podkład, o ile twoja skóra na twarzy jest w idealnym stanie. W przeciwnym wypadku obnaży niedoskonałości cery.

Puder transparentny, jak sama nazwa wskazuje, jest przezroczysty. Nie nadaje się do używania bez podkładu, jednak idealnie matowi twarz bez zmieniania koloru użytego fluidu.

Puder rozświetlający dodaje cerze blasku. Posiada w swoim składzie drobinki, które rozświetlają skórę i pozwalają korygować jej wygląd. Nałożony na wybrane partie twarzy, skupia na nich uwagę i w ten sposób odwraca uwagę od niedoskonałości skóry.

Bronzer to taki typ pudru, za pomocą którego możemy korygować kształt twarzy i nadawać jej szlachetniejszych rysów. Może zastępować róż, jeśli akurat chcemy podkreślić policzki.

Jak nakładać puder?

Najbardziej znaną techniką nakładania pudru sypkiego jest ta przy użyciu pędzla. Ważne, by używać do tego specjalnego pędzla do pudru sypkiego Bikor. Pozwoli on na symetryczne i dokładne rozprowadzenie kosmetyku po twarzy. Jak przy każdym pudrowaniu, należy rozpocząć je od górnej partii twarzy, czyli od czoła, i schodzić stopniowo ku dołowi. Jeśli przy pomocy pędzla chcemy tylko skorygować rysy twarzy, możemy zastosować pewien trik: wysypujemy puder do konturowania twarzy typu Bikor „ziemia egipska” na chusteczkę higieniczną i pobieramy go stamtąd, wsadzając go kilkukrotnie w bronzer. W ten sposób kosmetyk lepiej rozkłada się na włosiu. Następnie kulistym ruchem nakładamy puder poniżej kości policzkowych, a potem wzdłuż linii włosów i żuchwy.

Kolejna technika nakładania pudru, która świetnie sprawdza się w przypadku cery tłustej, to pudrowanie wacikiem. Wystarczy zanurzyć wacik w pudrze i miejsce przy miejscu (zaczynając od czoła i idąc w dół) nakładać go na twarz. Ważne, by puder wklepać w podkład, gdyż dzięki temu będzie się dłużej trzymał, a co za tym idzie - dłużej zatrzyma matowy wygląd twarzy. Ta technika doskonale sprawdza się przy nakładaniu pudru transparentnego.

Trzecia technika to pudrowanie wilgotną gąbeczką. Pozwala na uzyskanie efektu nieskazitelnego podkładu. Trzeba mieć jednak przy niej wprawę i zachować dużo cierpliwości. Polega na zanurzeniu gąbeczki w wodzie, odciskaniu jej, a następnie zanurzaniu w pudrze. Taką gąbeczką przyciskamy puder do twarzy tak mocno, by stopił się z podkładem. Dzięki tej technice znikają niedoskonałości skóry a cera staje się idealnie gładka.

Ocena: 5.0

Komentarze