Rehabilitacja dla seniorów - poznaj TRU+

Rehabilitacja dla seniorówBóle pleców takie jak lumbago, rwa kulszowa, te powiązane z napięciem mięśniowym czy stanem zapalnym to częste dolegliwości seniorów. Nieleczone znacznie utrudniają życie, obniżają jego komfort. To dlatego tak ważna jest rehabilitacja dla seniorów. Dzięki TRU+ można ją przeprowadzać samodzielnie w domowym zaciszu. Zobacz, na czym polega rehabilitacja dla seniorów z TRU +.

Rehabilitacja dla seniora - od kiedy jest potrzebna?

Po 65. roku życia większość osób zaczyna odczuwać pierwsze wyraźne symptomy pogorszenia stanu zdrowia. W tym wieku zaczynają nie tylko rozwijać się choroby przewlekłe, ale także i spada zdolność organizmu do regeneracji. Oznacza to, że aby zachować sprawność, konieczne jest zadbanie o zdrowy tryb życia, na który składa się odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, rehabilitacja. Rehabilitacja dla seniora może być prowadzona na różne sposoby. Wśród zabiegów dla osób starszych można wymienić magnetoterapię, laseroterapię, prądy diadynamiczne i interferencyjne, elektrostymulacje. Część zabiegów wykonywać można tylko w gabinetach specjalistów, inne tak jak prądy TENS można stosować również samodzielnie w domu.

Domowa terapia przeciwbólowa pleców u seniora

Turnusy rehabilitacyjne, pobyty w uzdrowiskach, zajęcia indywidualne i grupowe z rehabilitantem, specjalistyczne masaże to wszystko może okazać się niewystarczające, aby na stałe pozbyć się bólu pleców u seniora. Aby wyeliminować tę dolegliwość, konieczna jest regularność i systematyczność. W przypadku bólu pleców na terapię przeciwbólową można zdecydować się również w domu. Seniorzy przeprowadzać ją mogą z pomocą Truplus, czyli podręcznego wyrobu medycznego działającego w oparciu o technologię TENS. Zmniejsza ono ból pleców i eliminuje m.in. dolegliwości związane z rwą kulszową, lumbago czy przepukliną kręgosłupa.

Seniorze, zapomnij o bólu pleców

TRU+ to wygodny i prosty sposób na zmniejszenie bólów pleców. Z urządzenia działającego w oparciu o fale TENS mogą skorzystać zarówno seniorzy, jak i osoby młodsze. Jego działanie polega na przezskórnej stymulacji nerwów. Metoda ta wykorzystywana jest od lat w gabinetach fizjoterapeutycznych na całym świecie i cieszy się bardzo dużą skutecznością. Teraz dzięki TRU+ każdy może skorzystać z niej w domowym zaciszu. Impulsy elektryczne wysyłane przez Truplus docierają o wiele głębiej niż maści, żele i innego typu miejscowe farmaceutyki na ból pleców. Co więcej, urządzenie emitujące lecznicze impulsy będzie działać nie tylko w miejscu występowania bólu, ale i tam, gdzie on promieniuje. Dzięki temu, że moc wysłanych przez TRU+ fal można regulować, terapię każdy senior może dostosować do swoich potrzeb. Na początku kuracji na bóle kręgosłupa zaleca się stosowanie niskiego napięcia i impulsów o niskim natężeniu, z czasem ich moc można zwiększać.

Terapia bólu pleców z Truplus - na czym polega?

Już po półgodzinnej sesji odczuwalne jest złagodzenie dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa. Efekty domowej kuracji przeciwbólowej widoczne są od razu i trwają przez kilka godzin. Aby urządzenie działało poprawnie, należy umieścić je w dowolnym miejscu na plecach - najlepiej w okolicach karku, łopatki lub dolnego odcinka kręgosłupa. Dobrze, jeśli elektroda znajduje się nad obszarem bólowym lub w jego bliskim otoczeniu. Uruchomienie urządzenia Truplus sprawia, że zaczyna się odczuwać delikatne mrowienie i uczucie, jak w trakcie masażu pleców.

TRU+ - dobry wybór dla każdego seniora

TRU+ to wyrób medyczny będący dobrym wyborem dla każdego seniora zmagającego się z bólami kręgosłupa. Bezpieczeństwo metody TENS jest bardzo wysokie, jednak należy pamiętać, że nie mogą jej stosować osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca, uszkodzonym mięśniem sercowym i arytmią, epilepsją, ze zdiagnozowanymi chorobami psychicznymi i emocjonalnymi. Stosowanie kuracji przeciwbólowej TENS w przypadku seniorów warto skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Przeciwwskazania: posiadanie rozrusznika serca, metalowe/elektroniczne implanty, epilepsja, podłączenie do wysokoczęstotliwościowych sprzętów chirurgicznych.

Nie stosuj urządzenia: na rany, wysypki, spuchnięte, zaczerwienione, zainfekowane miejsca, w miejscach lub w pobliżu miejsc gdzie występują zmiany rakowe, podczas kąpieli, snu, prowadzenia pojazdów, czynności w których TRU+ może rozproszyć uwagę i doprowadzić do urazu, w ciąży, w pobliżu wody. Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem, jeżeli jesteś pod opieką lekarską, stosowałeś inne środki do leczenia bólu, masz choroby serca, niedawno przebyłeś operację. Przestań używać urządzenia i skonsultuj się z lekarzem jeżeli ból nie ulegnie zmniejszeniu, nasili się lub zauważysz jakiekolwiek działania niepożądane. Używaj urządzenia z ostrożnością, jeśli masz tendencję do wewnętrznego krwawienia np. po złamaniu lub urazie.

Działania niepożądane: podrażnienie skóry.

Komentarze