Rękawiczki skórzane samochodowe - jak wybrać?

Skórzane rękawiczki samochodoweChociaż wydawać by się mogło, że rękawiczki samochodowe to przeżytek, tak naprawdę są bardzo praktycznym gadżetem, zwłaszcza dla osób, które często jeżdżą. Jak jednak je wybrać, by spełniły swoje zadania? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?Samochodowe rękawiczki skórzane - dlaczego warto?

Rękawiczki samochodowe cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród osób, które sporo czasu spędzają za kółkiem. Dzięki nim kierowca ma pełną kontrolę nad kierownicą i skrzynią biegów. Zapobiegają one również poceniu się skóry, co może utrudniać wykonywanie manewrów. Podkreślić warto również fakt, że świetnie wyglądają. Doceni je zatem każdy miłośnik czterech kółek. Jak je jednak wybrać?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał, z którego je wyprodukowano. Za najlepsze uznaje się rękawiczki skórzane. To atrakcyjne rozwiązania, które dopasowują się do dłoni, przez co nie tylko dobrze leżą, ale również są wygodne w użytkowaniu. Najczęściej wykonane są ze skóry bydlęcej lub jagnięcej, co przekłada się na ich wysoką trwałość. Wykazują one dużą odporność na zadrapania i są miękkie w dotyku.

Wysokiej jakości rękawiczki skórzane samochodowe najczęściej są pozbawione ocieplenia, dzięki czemu nie narażają dłoni na przegrzanie. Z powodzeniem mogą pełnić również funkcję stylowego dodatku. Doskonale komponują się bowiem z innymi elementami stroju, eleganckim płaszczem, skórzanymi butami, a w przypadku kobiet także z sukienkami.

Skórzane rękawiczki samochodowe

Jak wybrać rękawiczki skórzane samochodowe?

Przy wyborze samochodowych rękawiczek skórzanych warto zwrócić uwagę na ich rozmiar. Za małe będą wpijać się w dłonie i wywoływać dyskomfort podczas jazdy. Mogą nawet ograniczać przepływ krwi, co skutkować będzie drętwieniem kończyn. Z kolei zbyt duże rękawiczki będą spadać z dłoni i nie zapewnią odpowiedniej kontroli nad kierownicą i skrzynią biegów.

Warto więc poświęcić nieco czasu i zadbać o to, aby rękawiczki skórzane samochodowe miały odpowiedni rozmiar. W tym celu należy zmierzyć obwód dłoni na wysokości kostek (wraz z kciukiem) i porównać z rozmiarówką producenta. Jeżeli kupujesz rękawiczki przez internet, na Twoją korzyść działa to, że masz 14 dni na zwrot produktu bez konieczności podawania przyczyn. Gdy więc się okaże, że zakupione egzemplarze są za duże lub za małe, zawsze możesz je wymienić na nowe.

Skórzane rękawiczki samochodowe powinny mieć również odpowiedni krój. Wszelkie wycięcia i otwory są jak najbardziej wskazane. Pozwalają bowiem na swobodny przepływ powietrza. W efekcie dłonie nie przegrzewają się, a skóra pozostaje sucha i świeża. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na elegancji, zamiast rękawiczek o dużych otworach wybierz modele z niewielkimi perforacjami.

Rękawiczki skórzane samochodowe - czemu jeszcze warto się przyjrzeć?

Rękawiczki samochodowe powinny być również wyposażone w technologię dotykową, najlepiej na każdym z palców. Pozwoli ona na przykład na ustawienie nawigacji samochodowej bez konieczności zdejmowania rękawiczek.

Część dostępnych na rynku skórzanych rękawiczek samochodowych jest wyposażona w atrakcyjne zapięcie. Pełni ono nie tylko rolę dekoracyjną. Sprawia bowiem, że rękawiczka dobrze leży na dłoni i nie przesuwa się. Rolę zapięcia często odgrywają rzepy. Nie wyglądają one jednak tak estetycznie jak napy. Jeżeli więc zależy Ci na elegancji, wybierz rękawiczki skórzane samochodowe z zapięciem w formie napy.

Rękawiczki samochodowe zapewniają lepszą przyczepność i kontrolę nad kierownicą i skrzynią biegów. Są nawet w stanie zmniejszyć zmęczenie dłoni wywołane długotrwałą jazdą. Nic więc dziwnego, że osoby, które spędzają sporo czasu za kółkiem lub są fanami motoryzacji, decydują się na ich zakup.

Komentarze