Rodzinne zmagania z trudnymi kolorowankami do wydrukowania

KolorowankiKolorowanki to bardzo popularna aktywność dla dzieci niemal w każdym wieku. Niestety wielu rodziców zapomina o niej, w zamian kupując maluchowi drogie, nowoczesne zabawki, które mają na celu jak najdłuższe zatrzymanie uwagi Juniora. A tymczasem wystarczą rozmaite obrazki do malowania, zestaw przyborów plastycznych i dobry nastrój. To prosty przepis na świetną zabawę w czasie chłodnych jesiennych dni.

Trudne kolorowanki warto zaproponować przede wszystkim przedszkolakom i uczniom szkoły podstawowej. Ale jest to na tyle uniwersalna rozrywka, że zaciekawi także młodsze pociechy oraz dorosłych, którzy z przyjemnością wrócą do czasów swojego beztroskiego dzieciństwa.

Jak korzystać z trudnych kolorowanek?

To o czym warto pamiętać wybierając malowanki to przede wszystkim ich poziom skomplikowania. Trudne kolorowanki z dużą ilością detali i drobnych elementów będą odpowiednie dla starszych dzieci, młodzieży i dla dorosłych, którzy mają dobrze opanowaną umiejętność stabilnego trzymania w dłoni kredki lub flamastra. Dla najmłodszych członków rodziny, którzy dopiero ćwiczą małą motorykę najbardziej odpowiednie będą duże obrazki z niewielką ilością szczegółów. Jeśli dopasujemy je do wieku naszych pociech, świetna zabawa będzie mogła trwać godzinami. W przeciwnym razie dzieci szybko mogą się zniechęcić i zaprzestać tego typu aktywności. Junior chętniej sięgnie też po rysunki, które uwzględniają jego zainteresowanie - postaci z ulubionych bajek, pojazdy, zwierzęta, rośliny lub pory roku. Tego typu kolorowanki do druku znajdziemy między innymi na stronie https://blog-juniorangin.pl/kolorowanki-kiedy-siegnac-po-ten-rodzaj-cwiczen-dla-dzieci.

Trudne kolorowanki - nauka przez zabawę

Wielu dorosłym może się wydawać, że tak prosta zabawa, jak malowanie obrazków może nie mieć zbyt dużego wpływu na rozwój dziecka. Warto jednak zmienić to przeświadczenie i przypomnieć, jakie zalety kryją się zarówno za tymi prostymi, jak i trudnymi kolorowankami.

  • Rysunki do malowania rozwijają kreatywność Juniora.
  • Wspomagają małą motorykę i zdolności manualne.
  • Uczą precyzji w posługiwaniu się akcesoriami plastycznymi - są doskonałym wstępem do nauki samodzielnego pisania.
  • Pozwalają się dziecku wyciszyć, uspokoić, a tym samym redukują niepokój i poziom stresu.
  • Koncentrują uwagę malucha na dłużej niż kilka minut - uczą cierpliwości i skupienia na jednej czynności.

Malowanki oprócz świetnej i nieskomplikowanej zabawy są też okazją do nauki wielu czynności niezbędnych w codziennym życiu. Nie warto zatem rezygnować z trudnych kolorowanek, tylko odpowiednio dopasowywać je do wieku i umiejętności Juniora. Aby nasza pociecha jeszcze chętniej sięgała po obrazki do kolorowania, usiądźmy razem z nią i bawmy się wspólnie podczas jesiennych deszczowych dni.

Komentarze