Rozmiar idealny

Powiekszęnie biustuIstnieją statystyki mówiące o tym, że  znaczna część kobiet wolałaby mieć piersi o co najmniej rozmiar większe niż te którymi obdarowała je matka natura. Co ciekawe, w samych Stanach Zjednoczonych zabieg staje się coraz bardziej popularny już w wieku nastoletnim! W naszym kraju podobnej modyfikacji poddaje się około 7 tysięcy kobiet. Motywacje są różne, ale zdecydowanie przeważają te związane z poprawą komfortu psychicznego.

Korzyści płynące z powiększenia biustu

Lista zalet powiększania piersi jest zaskakująco długa. Oczywiście na samym jej szczycie znajduje się poprawa wyglądu. W parze z tym czynnikiem idzie pozbycie się wszelkich typowych dla kobiet kompleksów. Panie zaczynają postrzegać się jako bardziej atrakcyjne przez co częściej wchodzą w relacje z otoczeniem. Ponadto, warto zauważyć że naturalny biust pokaźnych rozmiarów traci wartości wraz z upływem lat. Biust poddany zabiegowi estetycznemu przez długi czas charakteryzuje się ponadprzeciętna sprężystością i bardzo atrakcyjnym, przykuwającym uwagę wyglądem. Słyszane są również głosy, że nowy biust ma wpływ na poprawę jakości życia seksualnego kobiet. Co więcej, nie należy obawiać się samego zabiegu, gdyż odbywa się on w bardzo bezpiecznych warunkach po uprzednim dokładnym przygotowaniu. W ostatnim okresie prawdziwy renesans przeżywa powiększanie biustu w szpitalu Medicover. To największa w kraju placówka zajmująca się tego typu zadaniami.

Wybór odpowiedniego implantu

Przychodząca na konsultacje pacjentka ma prawo zadecydować o nowym kształcie jej piersi. Wspólnie z lekarzem, podczas specjalnej sesji wizyt ustala docelowy rozmiar oraz wybiera implant odpowiedniego kształtu. Po pierwsze, w tym procesie najważniejszą rolę odgrywa naturalna budowa anatomiczna pacjentki. Oprócz walorów estetycznych należy rozważyć czy źle dobrany nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla jej kręgosłupa. W okresie przygotowawczym bardzo ważną rolę odgrywa również spotkanie z anestezjologiem, gdyż cały zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Niedługi jest również okres rekonwalescencji, gdyż powrót do pełnej sprawności możliwy jest już po 1,5 tygodnia od zabiegu.

Ocena: 5.0