SecretDerm Rf - poznaj efekty zabiegu mikroigłowego!

Zabieg mikroigłowyWraz z wiekiem skóra staje się niedostatecznie nawilżona, cienka i wiotka. Wpływ na pogorszenie jej kondycji ma przede wszystkim uszkodzenie i rozciągnięcie włókien, co wynika ze stopniowego spadku aktywności i zdolności regeneracyjnej komórek skóry. Włókna kolagenowe można jednak stymulować do przebudowy, w czym pomagają małoinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest SecretDerm Rf, który stosuje się na twarz, jej wybrany fragment lub obszar na ciele. Sprawdź, na czym polega ten zabieg!

Czym jest SecretDerm Rf?

Medycyna estetyczna dysponuje wieloma metodami umożliwiającymi poprawę kondycji skóry. Wśród tych najchętniej wybieranych są zabiegi pozwalające na odmłodzenie twarzy lub wybranych partii ciała. Zabieg SecretDerm Rf należy do pionierów pod tym względem. Jego skuteczność opiera się na wykorzystaniu aż dwóch technologii, takich jak:

  • mikronakłuwanie - głowica urządzenia jest wyposażona w cienkie igły, za pomocą których wykonuje się kontrolowane nakłuwanie skóry. Igły wprowadza się na głębokość od 0,5 do 3,5 mm, co zależy od obszaru zabiegowego i indywidualnych potrzeb;
  • radiofrekwencja promieniowa - wykorzystuje się emitowane przez urządzenie fale radiowe o wysokiej częstotliwości. W trakcie zmiany energii dochodzi do wytworzenia ciepła, które podgrzewa warstwy skóry na wybranej głębokości.

Jak fale radiowe i mikronakłuwanie działają na skórę?

Kontrolowane nakłuwanie skóry twarzy i ciała jest jedną z najbardziej lubianych metod poprawy wyglądu. Przede wszystkim mikronakłuwanie stymuluje aktywność fibroblastów, czyli skuteczność tej metody opiera się na naturalnych procesach zachodzących w tkankach:

  • pod wpływem mikrourazów organizm wzmaga produkcję czynników naprawczych, skóra staje się stopniowo gęstsza, zdrowsza i wyraźnie wygładzona;
  • stymulacji ulegają także procesy keratynizacji, dzięki czemu wymiana martwych komórek naskórka przebiega sprawniej, a skóra jest gładka i promienna;
  • zapoczątkowany proces regeneracyjny pozwala na spłycenie wielu niedoskonałości, w tym zmarszczek, blizn, rozstępów czy zmian potrądzikowych;
  • nakłucia zwiększają przepuszczalność naskórka, co ułatwia wnikanie związków odżywczych zawartych w kosmetykach;
  • pory ulegają zwężeniu, dochodzi także do normalizacji wydzielania sebum.

Z kolei działanie radiofrekwencji promieniowej opiera się na termolizie, czyli rozkładzie cząsteczek pod wpływem wysokiej temperatury. Zabieg SecretDerm Rf podgrzewa tkanki, a rezultatem jest punktowa koagulacja. Efekt termiczny dotyczy tylko wewnętrznych warstw skóry, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny, nie powoduje widocznych poparzeń na jej powierzchni. Frakcje mikrouszkodzeń pobudzają skórę do przebudowy i tworzenia nowych komórek, natomiast absorpcja energii przez hemoglobinę skutkuje m.in. redukcją przebarwień, zmian potrądzikowych i czerwonych plamek.

Wskazania do radiofrekwencji mikroigłowej

Ze względu na wielowymiarowe efekty, SecretDerm Rf najczęściej jest wybierany jako zabieg anty-angin. Skóra już po pierwszej sesji jest pobudzona do regeneracji, natomiast w zależności od potrzeb możliwe jest wykonanie powtórzeń w odstępach kilkutygodniowych. Na radiofrekwencję mikroigłową mogą więc zdecydować się kobiety i mężczyźni w różnym wieku, którym zależy na spektakularnych, ale też naturalnych efektach odmładzających.

Zabieg SecretDerm RF w Novoderm w Łodzi wykonuje się na całej powierzchni skóry twarzy, w celu przywrócenia jej młodzieńczego wyrazu, jak również na wybrane partie, takie jak okolice ust, nosa i czoła. Radiofrekwencja mikroigłowa polecana jest także do walki z niedoskonałościami na ciele, głównie na piersiach, brzuchu i udach - to obszary, na których najczęściej występują rozstępy i nierówności.

Komentarze