Skąpe miesiączki - przyczyny i leczenie

Skapa miesiączkaKażda młoda kobieta, która zaczyna miesiączkować powinna zwracać uwagę na to, jakie sygnały wysyła jej ciało, ponieważ one w wielu przypadkach mówią nam o możliwości występowania różnych problemów zdrowotnych. Jednym z takich sygnałów może być skąpa miesiączka. I tu powstaje pytanie: Kiedy miesiączka jest skąpa a kiedy normalna?

Jak rozpoznać nieprawidłowe miesiączki?

Prawidłowa miesiączka trwa około 4-5 dni i jest średnio obfita, czyli przez ten cały czas kobieta traci zazwyczaj od 50-150 ml krwi, co wiąże się z koniecznością zmiany podpasek lub tamponów co 3-4 godziny. Natomiast o skąpej miesiączce mówimy wtedy, gdy trwa ona tylko 1 lub dwa dni, a kobieta traci zaledwie 30 ml krwi. Obfite miesiączki będą występować dłużej niż 4-5 dni lub ich nasilenie będzie na tyle duże, że na podpasce będzie można zauważyć nawet skrzepy krwi.

Każda młoda kobieta powinna pamiętać o tym, że bez względu na to czy ma normalną, skąpa czy obfitą miesiączkę, to w każdym z tych przypadków niezmiernie ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny intymnej. O tym, w jaki sposób należy to prawidłowo robić, warto poczytać na portalu piramidazdrowiaintymnego.pl.

Co sygnalizuje skąpa miesiączka?

Skąpa miesiączka najczęściej jest sygnałem, że w organizmie kobiety występują zaburzenia hormonalne lub budowa narządów rodnych nie jest prawidłowa. Bardzo często dochodzi do powstania skąpych miesiączek w wyniku przyjmowanych leków lub występujących innych chorób w organizmie.

Skąpa miesiączka a ciąża

Niektóre kobiety doświadczają miesiączki na początku ciąży - nawet podczas pierwszych trzech miesięcy jej trwania. Nie jest to typowa miesiączka, a pewnego rodzaju plamienie, które bardziej przypomina właśnie skąpą miesiączkę.

Skąpa miesiączka a antykoncepcja hormonalna

Bardzo często kobiety, które zaczynają stosować antykoncepcję hormonalną zauważają, że występujące krwawienie jest o wiele bardziej skąpe od tego, które pojawiało się wcześniej. Jest to normalny objaw stosowania niektórych tabletek antykoncepcyjnych.

Ocena: 5.0