Słodkie upominki dla gości weselnych - pomysły dla Pary Młodej

Pyszny miódŚlub to wielkie wydarzenie, dlatego też warto się do niego w odpowiedni sposób przygotować. Planowanie niektórych elementów wesela przy odrobinie chęci może być miłe i satysfakcjonujące, zwłaszcza, kiedy na uwadze mamy nie tylko nasze potrzeby, ale i przyjemność gości.

Dziś postanowiliśmy skupić się na aspekcie często pomijanym, wręcz niedocenianym, a przecież słodkie upominki dla gości weselnych to ciekawy i piękny sposób na wyrażenie słowa "Dziękuję!". Na jakie mini prezenty postawić? Co w weselnej trawie upominków piszczy? Podpowiadamy w artykule!

Zerwij z nudą, podaruj niezwykły upominek!

Tradycyjnym upominkiem dla gości weselnych jest butelka wypełniona po brzegi procentami. To jednak zwyczajny prezent, który "wieje nudą". Aktualnie poszukuje się upominków niezwykłych, oryginalnych, wręcz niezapomnianych. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, którym ciężko odmówić. Niemniej jednak, aby oczarować grono weselników, warto postawić na słodkie upominki, które skradną serca wszystkim!

Co ciekawe, wiele Par Młodych obawia się tego typu podarunków. Dlaczego? Okazuje się bowiem, iż trend związany ze zdrowym odżywianiem ogarnął wszystkich! Nic więc dziwnego, że słodkości odstawiane są na bok. Można to jednak pogodzić. Jeśli zadbamy o naprawdę zdrowe i smaczne menu weselne, na pewno na miejscu będzie słodki dodatek w postaci babeczki czy pralinki! Skoro rozterki rozwiane, przyszedł czas na słodkie pomysły dla Pary Młodej!

Ciasteczko w spersonalizowanej formie

To jeden z najpopularniejszych słodkich upominków weselnych. Przez Pary Młode doceniany jest za wdzięk, urok osobisty i prostotę. Ciasteczko, pralinka czy słodki migdał może przybrać wiele ciekawych twarzy. Warto postawić na kreatywność, szczególnie jeśli chodzi o dobór opakowania. Ten może dopasować się do motywu przewodniego wesela czy osobowości Pary Młodej. Na pudełeczku warto np. umieścić grafikę - znak rozpoznawczy zakochanych. Nie można zapomnieć o spersonalizowanym bileciku, który urozmaici piękny podarunek. Na karteczce może znaleźć się podziękowanie np. "Dziękujemy Aniu - to był piękny dzień". Ten podarunek z pewnością docenią najwięksi indywidualiści!

Miód w słoiczku, czyli to, co weselnicy lubią najbardziej!

Jeżeli w pobliżu domu Panny Młodej lub Pana Młodego znajduje się pasieka, która oferuje przepyszny i sprawdzony miód, to warto skorzystać z tej okazji. Co ciekawe, wiele osób prowadzących pasieki umożliwia zakup słodkiego produktu w specjalnie przygotowanych, miniaturowych słoiczkach - oczywiście usługa ta jest dodatkowo płatna. W przypadku, gdy Młoda Para poszukuje oszczędności, to warto zakupić miód w regularnych pojemnikach. Samodzielne przelanie miodu do mniejszych słoików lub buteleczek jest zdecydowanie tańsze. Nie można zapomnieć także o odpowiednich akcentach np. ładnym wieczku z datą ślubu lub etykietką z imionami Pary Młodej i słodkim podziękowaniem.

Cukierki w kolorowych opakowaniach

Cukiereczki zapakowane w kolorowe opakowania to kolejna propozycja na spersonalizowany, słodki prezent. Ciekawą odsłoną tego upominku na pewno będzie ładny, elegancki papierek, na którym pojawi się śmieszny napis, charakteryzujący Parę Młodą np. "Poczuj miętę". Prezent w tym wydaniu jest tani i szybki w realizacji, dlatego też, jeśli pomysłów w głowie brak, to warto zdecydować się na taką, słodką i uroczą odsłonę upominku dla gości weselnych!

To tylko kilka przykładów gustownych podarków, które można sprawić gościom. Oprócz sprawdzonych i popularnych rozwiązań zawsze możesz też pomyśleć nad czymś bardziej oryginalnym i kojarzącym się z Wami, Młodą Parą. Jednak, jak w przypadku wszystkich elementów wesela wymagających wyobraźni, potrzebujesz na to odpowiednio dużo czasu. W wirtualnych przestworzach łatwo znajdziesz poradniki o tym, jak zorganizować wesele od podstaw, jak rozłożyć planowanie w czasie i na co zwrócić szczególną uwagę.

Ocena: 5.0

Komentarze