Ślub - życzenia napisane obrazem

Idealny ślubZawarcie małżeństwa to wyjątkowy dzień, w którym dwoje ludzi na zawsze łączy się w obliczu bliskich i Boga. Podsumowanie miesięcy przygotowań, nerwów i przyjemnego wysiłku jakim jest dotarcie do linii mety narzeczeństwa, a jednocześnie linii startowej małżeństwa. Ślub bierzmy najczęściej raz w życiu, ale na inne wesela jesteśmy zapraszani wielokrotnie. Jak za każdym razem znaleźć oryginalny pomysł na wyjątkowy prezent ślubny nawet, gdy czeka nas już któraś z kolei uroczystość? Mamy coś, co może Was zainspirować. Oto pomysły na oryginalny prezent ślubny - bo nic nie oddaje chwili lepiej niż zdjęcia.

Nostalgicznie dla rodziców

Stałym punktem wesela są podziękowania rodzicom. Towarzyszą temu wzruszenia, odżywają wspomnienia. Wśród różnych pomysłów, najbardziej osobistym prezentem dla mamy i taty będą piękne chwile - utrwalone aparatem, zebrane w jednym miejscu. Fotoksiążka ślubna zostanie stworzona całościowo przez Ciebie. Wybierzesz szablon, wrzucisz fotografie ze swojego dzieciństwa, wspólnych wakacji z rodzicami. Jednak skupisz się na zdjęciach matki i ojca. To oni będę głównymi aktorami tej opowieści. Taka książka pozwoli powrócić rodzicom do swoich czasów młodości i pojawienia się Ciebie - ich skarbu, który właśnie wydają za mąż. Warto też ozdobić okładkę pozłacanym tytułem, który doda prezentowi jeszcze większej szlachetności.

Sympatycznie od przyjaciółek

Główne role będą tutaj grały zdjęcia grupowe - Koleżanki i Ty. Należy sięgnąć po szereg fotografii z dzieciństwa i lat młodości. Fotografie ze szkolnej ławki, pierwszych dyskotek, koncertów, na które udałaś się w tajemnicy przed rodzicami, wakacje, które spędziłaś z koleżankami, i bez opieki mamy lub taty, oraz ta prawie dorosłość, czyli czas studiów. Jeśli na weselu będą koleżanki z pracy, to również można użyć Waszych wspólnych zdjęć z miejsca zatrudnienia, które pozostawiło Ci szczególnie dobre wspomnienia. Fotoksiążka to ciekawy pomysł na prezent podczas wieczoru panieńskiego. Jako dowcip i pożegnanie ze stanem wolnym, polecamy wklejenie na tylnych stronach, zdjęć aktorów, piosenkarzy lub zespołów, do których Wasza koleżanka niegdyś wzdychała. Prezent może mieć charakter bardziej grzeczny lub mniej, ale zawsze będzie to bardzo osobisty i oryginalny podarunek, o którego kształcie zdecydujesz Ty i przyjaciółki Panny Młodej.

Na wesoło od kumpli

Doskonały prezent na wieczór kawalerski, szczególnie jeśli Pan młody jest fanem paintballa, zapalonym kibicem, podróżnikiem lub po prostu dobrym druhem, z którym warto powspominać wspólne wypady. Fotografie z wyjazdu na mecz, czy nawet imprezy studenckiej lub wspólnej, dziecięcej debaty w piaskownicy, będą pretekstem nie tylko do wspomnień, ale i dowcipów. Przecież Panowie przeżywają ślub kolegi nieco inaczej niż Panie. Jest to mniej emocjonalne, więc temat "O kawalerskiej utracie wolności", może być niezłą pamiątką, co zresztą pozostawia spore pole do popisu dla kreatywności. To będzie strzał w 10!

Od Niej dla niego, od Niego dla niej

Podczas ślubu, Para Młoda otrzymuje prezenty od rodziny i znajomych, ale nie znaczy to, że zakochani nie mogą obdarować także siebie wzajemnie. Doskonałym pomysłem na fotoksiążkę jest zebranie Waszych wspólnych zdjęć. Od przypadkowego poznania się, przez pierwszą randkę, po wspólne wakacje i chwilę, gdy Pan Młody się oświadczył. Spróbujcie opowiedzieć swoją drogę do ślubu i zakochania, poprzez historię Waszej wspólnej znajomości - od jej początku, po dziś dzień. Ciekawym zabiegiem będzie oczywiście nieuzgadnianie wspólnie treści fotoksiążki. Proponujemy uprzedzić się wcześniej tylko o tym, że On ma stworzyć fotoksiążkę dla Ciebie, a Ona zrobisz ją dla niego. Po wręczeniu będziecie mieć spory ubaw porównując, które fotografie były ważniejsze dla niego, a ile dla Ciebie - które z nich się pokryje? Pierwszy test zgodności małżeńskiej.

Fotoksiążka życzeń

Dla par lubiących wyzwania. Możecie wybrać wariant z oddzielnymi, dwoma fotoksiążkami (Od Niej dla Niego, Od Niego dla Niej itd.) lub stworzyć wspólną. Zabawa polega na postawieniu sobie kilku marzeń, celów większych lub mniejszych i opatrzyć je komentarzem.

Pomysły te należy przedstawić w formie zdjęć:

  • ulubione potrawy, które widziałeś na fotografiach, ale nigdy nie jadłeś, a chciałbyś, aby kiedyś Ci je ugotowała;
  • ukochane miejsce, które wybrałaś i marzysz by On Cię tam zabrał;
  • małe buciki piłkarskie i piłka, gdy ojciec planuje mieć syna i zrobić z niego nowego Lewandowskiego;
  • kokardka lub sukienka, a może dziewczęco urządzony pokój, gdy mama chce córeczkę;
  • ukochane szpilki lub sukienka, którą chciałbyś w prezencie na kolejne urodziny;
  • zdjęcie wybranego stadionu lub zespołu, bo chciałbyś trafić na mecz danego zespołu lub koncert;
  • zwierzę domowe, o którym marzyliście w dzieciństwie.

Prawdę mówiąc możliwości macie tyle ile pomysłów. W fotoksiążce marzeń można umieścić zarówno plany bliższe jak i dalsze, mniejsze, większe, bardziej realne i mocniej fantazyjne. Pamiętajcie, że nie wszystkie plany można spełnić, ale małżeństwo to sztuka kompromisu. Traktujcie to jako zabawę. Wyobraźcie też sobie, gdy będąc na emeryturze, sięgniecie po Waszą fotoksiążkę planów i pomysłów. Podsumujecie wiele lat spędzonych razem i postanowicie, co warto jeszcze nadrobić.

Fotoksiążka to powieść, którą może napisać zdjęciami każdy, dla każdego - tu liczy się kreatywność, która dodaje takiemu prezentowi wyjątkowości i ponadczasowości.

Autor: www.cewe.pl.

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos

Ocena: 5.0

Komentarze

Nikola
Podsumowując, fotoksiążka to zawsze dobry pomysł :)
http://www.pinkwellington.pl
Bulejowska
Rozśmieszyło mnie "ślub bierze się najczęściej raz w życiu";) ważne żeby podczas organizacji nie dać się zwariować. Co do prezentów jestem zwolenniczką personalizacji, wtedy osoby obdarowane wiedzą, że został wybrany z myślą właśnie o nich :)
http://bulejowska.blogspot.com/