Sole, kule do kąpieli - aromatyczne przyjemności

Dodatki do kąpieliKąpiel dla wielu osób to niemalże rytuał, który zapewnia relaks i chwile przyjemności. Dodatkowe składniki które dodajemy do wody, działają pielęgnująco, ale również aromaterapeutycznie. Sole do kąpieli pozwalają odpocząć podczas rytuału oraz sprzyjają leczeniu skóry oraz wpływają na jej kondycję. Jednym z najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych składników jest sól z Morza Martwego, na dalszym planie jest różowa himalajska, z Morza Śródziemnego, Bali, czy Ipsum. To one w większości stanowią podstawę tak popularnego dodatku do kąpieli.

Kąpiel - ale w czym?

Popularne sole do kąpieli różnić się mogą między sobą chociażby grubością kryształków, ale bardzo szybko rozpuszczają się w wodzie, uwalniając niesamowity aromat. Bardzo popularne stają się peelingi, które powstają ze zmieszania soli z olejkiem pielęgnacyjnym. Idealnie wpływają na krążenie i kondycję skórę. Co, ważne są zabiegiem całkowicie naturalnym.

Kąpiel z użyciem soli przede wszystkim zapewnia relaks, ale również usuwa martwy naskórek i wzmacnia skórę dzięki obecności wielu składników mineralnych. Poza tym świetnie działa na podrażnioną skórę szczególnie przy wypryskach i wysypkach. Taka ciepła przyjemność świetnie wpływa również na zapalenie stawów i sztywność mięśni. Poza tym dzięki obecności olejków zapachowych to rewelacyjny seans aromaterapeutyczny.

Kule, kwiaty i konfetti

Różnego rodzaju dodatki do kąpieli mają uczynić ją przyjemną, ale również robić wrażenie wyglądem, kolorem i zapachem. Modne od kilku lat kule do kąpieli przyciągają uwagę przede wszystkim swoją formą i skondensowanymi armatami zapachowymi. Poza tym barwią wodę na dowolny wymarzony kolor i musują w wodzie. To dlatego przyciągają i mniejszych i większych miłośników pachnących kąpieli. Warto pamiętać, że te dodatki działają na nas pobudzająco i poprawiają nam humor i są doskonałym antydepresantem w jesienne i zimowe wieczory. Dodatkowo, warto poszukać kul z zatopionymi płatkami kwiatów lub też ziołami.

Na wyjątkowe okazje - walentynki, wieczór we dwoje warto mieć konfetti do kąpieli. To wyjątkowy dodatek. Unoszące się kwiaty czy serduszka mydlane na powierzchni wody nie tylko wspaniale wyglądają, ale budują bardzo ciekawy klimatyczny nastrój, kiedy tylko chcemy.

Pomysłowe kule i konfetti w bajecznych kolorach i zapachach to element obowiązkowy oraz oczywiście świetny prezent dla wszystkich miłośników wyjątkowych kąpieli.

Ocena: 5.0

Komentarze