Sprawdzone pomysły na atrakcyjne prezenty dla kilkulatków

Prezenty dla kilkulatkówW trakcie roku jest co najmniej kilka okazji do tego, aby wręczyć dziecku prezent. Są to na przykład jego urodziny, dzień dziecka czy Boże Narodzenie. Jak wiemy, dziecko rośnie i zmieniają się jego potrzeby. Gdy było kilkumiesięcznym maluszkiem, kupowało mu się grzechotkę lub matę do raczkowania. Co kupić dziecku, kiedy ma już kilka lat?

Kosze i worki na zabawki

W dzisiejszych czasach każde dziecko ma do dyspozycji całą masę zabawek. Wśród nich są maskotki, piłki, lalki. Warto nauczyć kilkulatka sprzątania po zabawie i chowania pluszaków w określone miejsce. Z całą pewnością najlepsze ku temu są kosze i worki na zabawki. Duży wybór tego typu akcesoriów dostępny jest pod adresem internetowym https://kidspace-shop.com/kosze-na-zabawki/. Czym wyróżniają się te produkty?

Są przede wszystkim atrakcyjne dla dziecka, dzięki czemu maluch bardzo chętnie z nich korzysta, czyli chowa do nich swoje skarby. Dzięki temu w pokoju dziecka panuje względny porządek. Kosze ze sklepu Kidspace-shop.com przypominają swoim wyglądem zwierzęta. Posiadają zatem doszyte uszy, nosy i ogonki oraz namalowane pyszczki. W ofercie dostępne są, między innymi: szopy, lwy, lisy, kotki, koale, zające, jednorożce, dinozaury. Kosze wykonano ze sztywnej pianki, dzięki której zawsze zachowują swój kształt. Przyjemna dla oka kolorystyka i wysoka jakość wykonania sprawiają, że kosze na zabawki stanowią również stylową dekorację pokoju.

Równie ciekawie prezentują się worki na zabawki. Można z nich korzystać w domu, jak również zabierać ze sobą do przedszkola lub na wycieczkę. Worki mają bowiem ściągacze ze sznurkami, które można założyć na ramiona i nosić worek jako plecak.

Książki dla dzieci

Książka zawsze będzie trafionym pomysłem na prezent. Kidspace-shop.com to świetny adres do szukania prezentów książkowych. Sprzedawca przygotował interesującą kolekcję, którą dodatkowo podzielił ze względu na wiek. Taka klasyfikacja bardzo ułatwia wyszukiwanie ciekawych wydawnictw. Jakie publikacje są najodpowiedniejsze dla dzieci w wieku 3 do 5 lat? Na pewno takie, które uczą dzieci różnych zachowań i potrafią wytłumaczyć ludzkie emocje, takie jak strach, gniew, radość, smutek.

Trzylatkom przypadnie do gustu seria książek o Mysi, która w poszczególnych wydaniach uczy się myć zęby oraz poznaje zasady zachowania w przedszkolu lub na placu zabaw. Z kolei czterolatki będą zachwycone serią wydawniczą: "Rok w ogrodzie", "Rok w lesie" i "Rok w przedszkolu". Starszym dzieciom warto sprawić książki z cyklu Mali Odkrywcy, które zawierają biografie takich znanych osób, jak: Astrid Lindgren, Steve Jobs, Coco Chanel lub Martin Luther King.

Zabawki rozwojowe

W sprzedaży dostępne są także zabawki, które wyglądają niepozornie, jednak sprzyjają właściwemu rozwojowi dziecka i kształtowaniu umiejętności umysłowych i manualnych. Godne uwagi są, na przykład:

  • zabawki konstrukcyjne - drewniane rakiety kosmiczne,
  • zabawki wspomagające naukę liczenia - Królik i liczenie marchewek,
  • drewniane gry zręcznościowe - balansujące ptaszki,
  • drewniane figurki do zabawy - zwierzęta safari, dinozaury, leśne zwierzęta, zwierzęta morskie,
  • zabawki sensoryczne - przyssawki, kule,
  • drewniane klocki dla dzieci,
  • puzzle,
  • układanki magnetyczne.

Jak widać, pomysłów na atrakcyjny prezent dla dziecka wcale nie jest tak mało. Najważniejsze to znaleźć sprawdzonego sprzedawcę. Wszystkie artykuły oferowane przez Kidspace-shop.com posiadają odpowiednie certyfikaty i są wykonane z bezpiecznych materiałów.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze