Stringi - dlaczego są niezdrowe?

KobietaKażda kobieta lubi dobrą, seksowną bieliznę. Wymyślne koronki, fantazyjne kroje i niebanalne szycie dobrej jakościowo bielizny dodaje wiele seksapilu. Jednak zakupując bieliznę należy zadbać również o to by była wygodna, dopasowana oraz przede wszystkim – odpowiednia dla naszego zdrowia. Przykładem może być źle dobrany stanik, który nie tylko sprawi, że kręgosłup będzie bardziej obciążony, ale również może się okazać, że piersi zaczynają się robić mniej jędrne. To samo dotyczy kroju majtek.

Wybór jest ogromny, poczynając od fig, poprzez szorty aż do stringów. Wiadome jest jedno, to stringi uważane są za najbardziej kuszącą bieliznę mającą rozpalać zmysły. Kolejną ich zaletą jest to, że nie odznaczają się pod spodniami bądź sukienką. Są tak popularne i doceniane, że niektóre kobiety noszą je nawet codziennie. Czy są one jednak odpowiednie dla zdrowia? Nie do końca a poniżej przedstawionych zostało kilka argumentów przemawiających za zrezygnowaniem ze stringów w codziennej garderobie.

Skóra narażona na otarcia

Stringi szyte są z materiałów, które są bardzo sztuczne. Zazwyczaj jest to poliester. Ich zadaniem jest mocno przylegać do ciała, co powoduje, że skóra na tych niewielkich powierzchniach nie może oddychać. Skutkuje to obtarciami, odparzeniami i przebarwieniami. Nie tylko wygląda to nieładnie, ale również powoduje dolegliwości bólowe w wielu przypadkach. Czy warto?

Groźne zakażenia

Sfery intymne są bardzo wrażliwe, przez co łatwo mogą poddać się zakażeniom. Po cienkim paseczku, który ma sporą styczność z odbytem, bakterie i zarazki mogą z powodzeniem przemieszać się do okolic intymnych. W taki sposób narazić się można na wirusa brodawczaka ludzkiego, który powoduje raka szyjki macicy. Wilgotny sznureczek to również doskonałe środowisko do rozwijania się grzybicy, która może być ciężka do wyleczenia, jeśli przeniesie się na pochwę. Ponad to wspomniane syntetyczne materiały mają ograniczenia dotyczące temperatur, w których mogą być prane, co sprawia, że nie wszystkie wirusy i bakterie mogą zostać usunięte z naszych stringów.

Stringi nie chronią naszych miejsc intymnych

Majtki, oprócz estetycznego wyglądu mają za zadanie spełniać funkcję ochronną. Powinny zabezpieczać okolice intymne przed zmianami temperatur, które mogą doprowadzić do zapalenia pęcherza moczowego bądź przydatków, co jest bardzo nieprzyjemne w skutkach.

Co zrobić, aby zachować bezpieczeństwo?

Stringi co prawda są niezdrowe, ale to nie znaczy, że musimy z nich całkiem zrezygnować. Wystarczy nosić je rzadziej oraz zadbać o to by były prane w odpowiednio wysokich temperaturach. Jeśli wiemy, że syntetyczne materiały mają co do tego ograniczenia to może warto, w imię zdrowia, zainwestować w odrobinę droższe majtki, z naturalnych materiałów? Takie rozwiązanie nie tylko sprawi, że będą one mogły zachować odpowiednią higienę, ale również unikniemy większości przykrych odparzeń i otarć.

Bielizna spełnia ważną rolę, jeśli chodzi o poczucie pewności siebie, szczególnie w łóżku. Nie zapominajmy jednak, że oprócz pięknych koronek liczy się również jakość wykonania, materiału oraz to czy są one odpowiednie dla naszego zdrowia. Warto zatem zwrócić uwagę na kupowane majtki, szczególnie stringi i cieszyć się dobrym wyglądem oraz nie martwić żadnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Autor: www.stylostrefa.pl.

Ocena: 5.0