Stylowe i trwałe rattanowe zestawy mebli ogrodowych. Jak je zaaranżować w swojej przestrzeni?

Meble rattanoweJeśli chcesz zaaranżować swoją przestrzeń wokół domu i nie wiesz jaki zestaw mebli ogrodowych wybrać, warto postawić na te z eco-rattanu. Są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również estetyczne oraz lekkie. Przy zastosowaniu właśnie tych mebli aranżacja ogrodu będzie banalnie prosta, a efekt końcowy przejdzie twoje oczekiwania.

Meble eco-rattanowe - jeszcze wyższa jakość

Zestawy mebli ogrodowych są produkowane z różnych rodzajów materiałów. Najpopularniejsze są te drewniane, do których można zaliczyć również rattanowe. Ze względu na niską wytrzymałość tego surowca, wymyślono eco-rattan.

Czym jest eco-rattan?

Jest to jedna z wersji techno-rattanu, o bardzo wysokiej trwałości. Materiał nie zmienia koloru ani kształtu pod wpływem złych warunków atmosferycznych: deszczu, ujemnych temperatur, czy nadmiernego słońca. Ponadto, zestawy mebli ogrodowych z eco-rattanu są bardzo lekkie, więc łatwo można przenieść je w inne miejsce oraz zaaranżować według własnego pomysłu. Specjalnie stworzone moduły służą do łatwego ułożenia mebli. Producenci jednak nie ograniczyli się tylko do kanap oraz foteli - wyróżnić można również leżaki czy krzesła z regulowanym oparciem.

Meble rattanowe

Co więcej, meble z eco-ratanu są idealne do postawienia w ogrodzie: odporne są na różnego rodzaju zabrudzenia związane ze spożywaniem posiłków na wolnym powietrzu.

Zestawy mebli ogrodowych z eco-rattanu i ich aranżacja na 3 sposoby

W zależności od twoich potrzeb możesz bardzo różnie zagospodarować swój eco-rattanowy zestaw mebli ogrodowych. Poniżej możesz przeczytać o trzech najpopularniejszych aranżacjach, w których to rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze. O jakie konkretnie chodzi?

Taras - na utwardzonym podłożu, blisko wejścia balkonowego

W takiej sytuacji aranżacja zależy tylko i wyłącznie od twojej wyobraźni oraz tego, ile masz miejsca do zagospodarowania. Najlepiej sprawdzają się zestawy mebli ogrodowych, które zbudowane są z osobnych, małych modułów, które można złączyć oraz rozłączyć bez większego problemu. Dzięki temu, że tworzą spójną całość, możliwość przestawiania ich i dopasowywania do danej sytuacji jest nieograniczona. Sprawdzą się nawet na niewielkiej powierzchni, gdzie nie ma miejsca na rozległe sofy czy leżaki.

Meble rattanowe

Otwarta przestrzeń - nierówny, wymagający teren: plaża oraz trawnik

Zestaw mebli eco-rattanowych swoje początki zawdzięcza salonom SPA oraz zagranicznym nadmorskim kurortom, które zapoczątkowały modę na ten rodzaj wypoczynku. Zamiast ręcznika - leżak, który wyposażony jest w wygodną poduszkę zapewniającą komfort oraz eco-rattanowy stabilny stelaż, utrzymujący całą konstrukcję. Jeśli twoja działka przy domu kończy się małym stawem lub jest na tyle rozległa, że starczyło miejsca na zaadaptowanie małej, prywatnej plaży, ten rodzaj mebli sprawdzi się idealnie.

Meble rattanowe

W altance lub pod parasolem - zmieniające się warunki pogodowe

Zestawy mebli ogrodowych z eco-rattanu możesz przekształcić w kompaktowy moduł, dzięki któremu pomieścisz je nawet pod parasolem. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się świeżym powietrzem oraz wygodą foteli nawet w czasie deszczu. Zanim jednak to nastąpi: możesz swobodnie rozkoszować się słońcem pod rozkładaną ochroną! Sprawdź zestawy mebli ogrodowych w Millo Home https://www.miloohome.pl/ogrod/zestawy-ogrodowe2.html.

Meble rattanowe

Ocena: 5.0