Stylowe rękawiczki do smartfona - nieodzowne w XXI wieku!

Rękawiczki do smartfonaZ pewnością każdy, choć raz, miał do czynienia z problemem obsługi telefonu z ekranem dotykowym w rękawiczce. Na szczęście, tego typu sytuacje to dziś przeszłość, bo na rynku dostępne są już rękawiczki do smartfona - umożliwiają obsługę urządzenia, a dodatkowo mogą być stylowym i eleganckim dodatkiem do garderoby. Jak działają rękawiczki, z obsługą ekranów dotykowych i jaki model wybrać dla siebie?

Dlaczego potrzebne są rękawiczki do smartfona, czyli kilka słów o technologii

W starszych modelach telefonów dotykowych, stosowano, tak zwany, panel oporowy, który działał pod wpływem nacisku, więc - choć można go bez problemu obsługiwać w rękawiczce, trzeba było użyć rysika lub dowolnego, innego przedmiotu. Miał on jednak dużo ograniczeń, wśród najpoważniejszych warto wspomnieć brak możliwości naciśnięcia ekranu w kilku miejscach jednocześnie. Dlatego też obecnie, niemal we wszystkich telefonach stosuje się ekrany pojemnościowe. Nie wymagają one fizycznego nacisku - panel reaguje bowiem na zmianę pola elektrostatycznego w miejscu styku palca z ekranem. Dzięki temu, telefon potrafi rozpoznać dotyk w więcej niż jednym punkcie naraz, a także pozwala stosować szereg innych gestów - na przykład muśnięcia ekranu w konkretnym kierunku, co może uruchamiać różne funkcje.

Rękawiczki do smartfona

Źródło: wittchen.com

Jak działają rękawiczki z obsługą ekranów dotykowych?

Jeśli użytkownik posiada drugi ze wspomnianych typów ekranów, czyli wyświetlacz pojemnościowy, nie będzie mógł obsługiwać go w zwykłych rękawiczkach, bo zastosowany w nich materiał nie wpływa na zmianę pola elektromagnetycznego urządzenia. Smartfon nie wykryje dotyku, a tym samym nie będzie możliwa jego obsługa. Jest to szczególnie uciążliwe w chłodne dni. Wystarczy przez kilka minut mieć odsłonięte dłonie na mrozie, aby poczuć dojmujące zimno. Rozwiązanie jest jednak bardzo proste - wystarczy wybrać rękawiczki z obsługą ekranów dotykowych. Mają one specjalne włókna, wszyte w opuszki palców, umożliwiając korzystanie ze smartfona. Warto dokładnie sprawdzić, na których palcach dodano specjalne wstawki. Optymalnie jest, jeśli rękawiczki do smartfona umożliwiają korzystanie z trzech palców - kciuka, wskazującego i środkowego. Taka konfiguracja zapewni pełną i komfortową obsługę wszystkich funkcji telefonu. Jeśli jednak do gustu przypadną te, które umożliwiają obsługę smartfona tylko palcem wskazującym, warto również rozważyć zakup takich. W końcu chodzi o to, aby jak najlepiej wyważyć praktyczność i dobry styl.

Rękawiczki do smartfona

Źródło: wittchen.com

Rękawiczki do smartfona - mogą i powinny być stylowe!

Rękawiczki do smartfona to dodatek do garderoby na pograniczu gadżetu. Wcale nie oznacza to jednak, że nie powinny cechować się elegancją, wysoką jakością użytych materiałów, a także solidnym wykonaniem. Wśród wielu typów rękawiczek do smartfona, uwagę warto zwrócić przede wszystkim na te wykonane ze skóry. Na rynku dostępne są zarówno modele męskie (https://www.wittchen.com/mezczyzna/dodatki/rekawiczki-meskie/obsluga-ekranow-dotykowych), jak i te przeznaczone dla pań. Wybierając skórzane rękawiczki z obsługą ekranów dotykowych, powinno się kierować takimi samymi zasadami, jak przy wyborze tradycyjnych modeli. Wierzch powinien być wykonany z wytrzymałej, ale bardzo przyjemnej w dotyku i miękkiej skóry koźlęcej lub owczej. Alternatywą może być ciepła wełna Warto pamiętać też o różnych dodatkach ozdobnych - klamrach, materiałowych wstawkach czy delikatnych paskach na nadgarstkach. Nie zmieniają one funkcjonalności rękawiczek, ale z pewnością wpływają na tak samo istotny aspekt wizualny. Na rynku dostępne są również skórzane rękawiczki do smartfona pozbawione zdobień i dodatków dekoracyjnych, o bardzo prostym kroju - utrzymane są w tonie klasycznej elegancji i sprawdzą się nawet do garderoby w stylu formalnym.

Rękawiczki do smartfona

Źródło: wittchen.com

Rękawiczki do smartfona - stylowy i praktyczny dodatek

Praktycznie każdy nosi zimą rękawiczki, zdecydowana większość osób korzysta też ze smartfonów. Łatwo wyciągnąć więc wniosek, że rękawiczki z obsługą ekranów dotykowych są nie tylko praktyczne i przydatne, ale powinny być również stylowe, bo telefon ma się przy sobie zarówno w sytuacjach codziennych, jak i tych wymagających specjalnego stroju. Warto być przygotowanym również na taką ewentualność i wybrać eleganckie oraz stylowe rękawiczki do smartfona, które sprawdzą się w wielu okolicznościach, nie tracąc nic ze swojej funkcjonalności.

Ocena: 5.0