Sztuczne rzęsy - jakie wybrać i jak je przykleić?

Sztuczne rzęsyJeśli marzy Ci się piękny makijaż bez konieczności wizyty u kosmetyczki, postaw na kupno sztucznych rzęs. Ich różne formy i objętości pozwolą Ci na stworzenie cudownego looku, adekwatnego do Twoich preferencji i okazji, na którą został stworzony. Nigdy nie używałaś sztucznych rzęs i trochę się tego obawiasz? Niepotrzebnie! Zerknij, jak dobrze wybrać, a następnie sprawnie przykleić je na swoim oku.

Czy warto doklejać sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to sposób na dodatkowe podkreślenie oka. Nie tylko potęgują wrażenie większej ilości rzęs, ale także sprawiają, że prezentują się one jako bardziej podkręcone. Efekt przyklejenia sztucznych rzęs jest nieporównywalny nawet z najlepszym dostępnym na rynku tuszem - nie jest on w stanie tak podkreślić oka.

Odpowiednio dobrane do okazji sztuczne rzęsy mogą być używane codziennie lub na większe okazje. W sprzedaży spotkasz się bowiem z produktami o niewielkiej objętości, niewiele odbiegającej od naturalnych rzęs, oraz takimi, które swoją maksymalną objętością przyciągną wzrok każdego przechodnia. Wybór zależy tylko i wyłącznie od tego, jaki efekt pragniesz uzyskać.

Typy sztucznych rzęs

W sklepach internetowych odnajdziesz różnorodne typy sztucznych rzęs, dzięki czemu możesz dobrać model najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Wśród nich znajdziesz produkty stworzone:

  • z kępek: pojedynczych, podwójnych, a nawet potrójnych;
  • w formie paska: połówki lub na całą długość oka.

Modne sztuczne rzęsy w formie kępki dostępne są w sprzedaży w trzech długościach: short, medium, long. Sprawdzą się u pań, którym zależy na doklejeniu wyłącznie kilku dodatkowych rzęs w określonym miejscu powieki. Paski sztucznych rzęs także mają różne długości i gęstości. Najczęściej określa się je jako np. naturalne, mega volume czy extreme volume. Dobierz je do swoich naturalnych rzęs i danej okazji, a makijaż końcowy nie będzie przerysowany.

Sztuczne rzęsy

Przyklejanie sztucznych rzęs a idealny makijaż

Każda czynność, niezależnie od tego, czy chodzi o wykonywanie makijażu, czy inne zdolności, wymaga wprawy. Bez niej nie uzyskamy zadowalającego wyglądu, dlatego też nie należy się poddawać po pierwszej nieudanej próbie przyklejenia rzęs. Warto się wspomóc specjalnym grzebykiem do rozczesywania rzęs, dzięki któremu aplikacja stanie się prostsza.

Musisz również pamiętać, że tak jak twarz wymaga odpowiedniego przygotowania pod makijaż, tak i powieki oraz rzęsy potrzebują przygotowania pod klej do sztucznych rzęs. Zaopatrz się w płyn fizjologiczny do odtłuszczania rzęs i powiek, a zyskasz pewność, że aplikacja będzie wyglądać równie pięknie zarówno na początku imprezy, jak i pod jej koniec.

Pamiętaj o odpowiednim kleju, który powinien być ukierunkowany na aplikację rzęs. Przed użyciem sprawdź, czy w jego składzie nie występują substancje, które mogłyby Cię uczulić. Przygotuj także kupione sztuczne rzęsy do przyklejenia. Zmierz je i upewnij się, że nie są za długie, ponieważ wystając poza powiekę będą nie tylko nieestetycznie wyglądały, ale także szybciej się odkleją, niszcząc cały makijaż. Następnie rozprowadź niewielką ilość kleju po pasku rzęs i przy użyciu np. pęsety do regulacji brwi przyklej go do swojej powieki. Postaraj się przez chwilę nie mrugać, aby klej mógł zaschnąć, mocując rzęsy w odpowiednim ułożeniu.

Niezależnie od tego, na jaką formę sztucznych rzęs się zdecydujesz, upewnij się, że kupujesz je ze sprawdzonego źródła. Aplikacja produktu bez odpowiednich atestów mogłaby się skończyć silnym podrażnieniem oczu, dlatego wybieraj rzęsy tylko ze sklepów o dobrej opinii.

Komentarze