Terapia wisceralna - dla kogo jest i na czym polega?

Terapia wisceralnaLudzki organizm to skomplikowana konstrukcja, w której każdy element ma do odegrania ważną rolę i dlatego zawsze musi działać sprawnie - tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Szczególnie ważne w tej konstrukcji są narządy wewnętrzne, między innymi te znajdujące się w jamie brzusznej. Upośledzenie ich prawidłowego funkcjonowania może dawać mnóstwo nieprzyjemnych objawów somatycznych - od kłopotów trawiennych po dolegliwości pozornie niezwiązane z narządami trzewnymi jak bóle kręgosłupa czy bóle głowy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi terapia wisceralna.

Jak wygląda terapia wisceralna?

Terapia wisceralna to terapia narządów wewnętrznych polegająca na masażu brzucha umożliwiającym uwolnienie napięcia mięśniowego oraz rozluźnienie tkanek powięziowych jamy brzusznej, klatki piersiowej i okolicy miednicy. Taki masaż wykonany przez osteopatów z Osteokliniki pozwala skutecznie przywrócić równowagę biochemiczną w organizmie, a co za tym idzie przynieść ulgę pacjentowi. Ważne jednak, by wykonywał go wykwalifikowany osteopata, a więc osoba z wykształceniem, doświadczeniem i niezbędnymi umiejętnościami, świadoma skomplikowanych zależności anatomiczno-fizjologicznych w ludzkim organizmie i potrafiąca bezbłędnie odróżnić możliwą do usunięcia dysfunkcję od zmian patologicznych wymagających interwencji lekarza specjalisty. Masaż wisceralny trwa około godzinę, a poprzedza go szczegółowy wywiad i badanie palpacyjne, których celem jest określenie rodzaju dysfunkcji, z jakim mamy do czynienia, oraz dobór najlepszej w danym przypadku techniki mobilizacyjnej.

Komu może pomóc terapia wisceralna?

Terapia wisceralna to doskonały sposób na pozbycie się wielu uciążliwych problemów, w tym zgagi, zaparć, wzdęć, refluksu żołądkowo-przełykowego i zespołu jelita drażliwego. Masaż trzewny przynosi ulgę także w poważniejszych, nieuleczalnych schorzeniach, chociażby endometriozie czy PCOS. Ponadto wskazany jest dla osób, które borykają się z nawracającymi bólami kręgosłupa lub bólami głowy o nieznanym podłożu. Terapia wisceralna to w takich przypadkach znacznie zdrowsza i efektywniejsza alternatywa dla leków przeciwbólowych.

Komentarze