Top 5 letnich trendów w makijażu oczu

Makijaż oczuPoczątek roku przyniósł niezwykłą niespodziankę. Wizażyści ogłosili, że zaczynają obowiązywać zupełnie nowe trendy w makijażu oczu. Powinnyśmy zapomnieć o smoky eye, szare cienie do powiek schować na dnie szuflady z kosmetykami, podobnie jak czarne kredki. Uwaga, uwaga - wkraczają kolory. Wydawało się więc, że jedyne, co się nie zmieni, to rzęsy starannie wytuszowane dzięki rewelacyjnemu tuszowi L'Oréal Paradise.

Jednak już na wiosnę okazało się, że wcale nie musimy rezygnować ze smoky eye, a czarna kredka i eyeliner też nie będą czekać na kolejne sezony i przydadzą się jeszcze tego lata. Jednym słowem L'Oréal Volumminous Lash Paradise będzie towarzyszył także tym stylizacjom. W końcu ta maskara, wylansowana przez youtuberów, jest znakomitym tuszem, który mógłby śmiało konkurować z kultowym już Too Faced "Better than sex", ale jego cena jest niemal o połowę niższa. Wracając jednak do trendów, sprawdźmy, jaki makijaż powinien gościć wokół oczu w tym sezonie.

Przede wszystkim ultrafiolet

Bardzo intensywny, głęboki fiolet to nie wszystko. Cień do powiek w tym kolorze powinien mieć domieszkę neonu. Jeszcze nie tak dawno nikt by w to nie uwierzył. A jednak tego lata barwa ta powinna królować na powiekach pań. Zapowiada się więc jeden z najbardziej kolorowych sezonów ostatnich lat. Co ciekawe, nie jest już w modzie blendowanie, do którego przywiązywano tak ogromną wagę jeszcze zeszłego lata. Wizażyści są teraz zdania, że najlepsze efekty osiągniemy nakładają cienie palcami i rozcierając je w ten sam sposób.

Podkreślamy dolną powiekę

Na górnej powiece powinien znaleźć się wyrazisty cień, ale w wydaniu matowym. Dolną powiekę należy podkreślić cieniem w tym samym kolorze, ale z odrobiną brokatu lub przynajmniej lekko połyskującym, w tym perłowym. Jeżeli chcemy nieco powiększyć oko, na linii wodnej rysujemy kreskę cielistą kredką. Efekt murowany.

Sezon na rozświetlacze

Barwne, intensywne cienie będą wyglądać jeszcze ciekawiej, gdy dodamy do nich odrobinę rozświetlacza. Cała buzia nabierze przez to świeżości i lekkości. Takie jasne elementy makijażu oka warto dodać na środku górnej powieki. W przypadku oczu osadzonych blisko siebie, można rozświetlić wewnętrzne kąciki oczu. Jeśli rozświetlacz położymy tuż pod linią brwi, oczy będą wydawać się większe.

Kolorowe rzęsy

To też nowość w tym sezonie. Wizażyści nie są zgodni jedynie co do tego, kiedy wolno sobie pozwolić na taki krok. Jedni uważają, że nie należy łączyć barwnego tuszu z intensywnymi cieniami do powiek. Jednak niektórzy twierdzą, że takie połączenie jest idealnym rodzajem letniego makijażu.

Jednak decydując się na tak śmiały krok, trzeba niezwykle starannie dobrać kolory, aby współgrały ze sobą, a nie konkurowały.

L'Oréal paradise, czyli długie, gęste rzęsy

Każdy rodzaj makijażu, wymaga starannie wytuszowanych rzęs. L'Oréal Voluminous Lash Paradise nie tylko świetnie wydłuża rzęsty, ale także optycznie zwiększa ich objętość. Ten tusz ma znacznie więcej zalet, które doceniają panie. Jego formuła została tak opracowana, że zminimalizowano ryzyko rozmazywania czy osypywania się po położeniu go na rzęsach. Te cechy są szczególnie ważne latem, kiedy wysokie temperatury sprzyjają takim niepożądanym sytuacjom. L'Oréal Paradise wyposażony jest także w znakomitą szczoteczkę, która ułatwia aplikację tuszu.

Ocena: 5.0