Top 5 prezentów dla fana adrenaliny

Skok na bungeeDobrze dobrany prezent to źródło wielkiej radości. Nie zawsze musi to być książka, krawat lub płyta z filmem - niekiedy dobrze jest wykazać nieco więcej inwencji i zainwestować niewielką kwotę pieniędzy w coś bardziej wyjątkowego, co szczególnie zapadnie w pamięć. Jeżeli Twój bliski lubi niecodzienne wyzwania i tęskni za przypływem adrenaliny, spraw mu prezent w formie voucheru, umożliwiającego udział w sportach ekstremalnych. Jakie opcje warto wziąć pod uwagę, planując prezent dla fana adrenaliny?

Skok na bungee

Pierwszy skok na bungee w naszych czasach odbył się w 1979 roku w Anglii. Studenci Oxfordu odważyli się skoczyć z mostu Clifton z Bristolu, czyli z 75 metrów wysokości, oplatając kostki specjalnie przygotowaną, elastyczną liną. Zainspirował ich do tego artykuł z National Geographic, opisujący zwyczaj rytualnych skoków na linie, występujący na Wyspie Pentecost na Południowym Pacyfiku.

Dziś stosowane liny mogą rozciągać się do czterokrotności swojej długości w stanie spoczynku. Jej grubość i rodzaj są zawsze dostosowywane do wagi skaczącego. Skakać można z różnych wysokości (najczęściej jest to 90 metrów), przy czym najwyższa oferowana wysokość, czyli tzw. dream jump to 222 m. Cała zabawa, łącznie z czasem przygotowania trwa około 20 minut. Możliwy jest także skok dla dwóch osób.

Warto zadbać o uwiecznienie tej niezwykłej przygody. Obecnie, większość firm, które organizują skoki na bungee, oferuje możliwość nagrania naszego skoku.

Jazda samochodem rajdowym

Off Road

W naszym kraju nie brakuje niezagospodarowanych terenów, bezdroży i lasów - są to wymarzone warunki do jazdy samochodem terenowym. Obecnie w ofercie wielu firm, organizujących eventy dla miłośników adrenaliny, znajduje się także jazda wybranym modelem jeepa po nieutwardzanych drogach. Jazda trwa z reguły od 30 minut do 1 godziny. Zabawa odbywa się zawsze w towarzystwie profesjonalnego instruktora, nie musimy więc obawiać się, że w razie nieprzewidzianej sytuacji spotka nas coś przykrego.

Jazda samochodem rajdowym

Jednymi z najszybszych samochodów sportowych są bolidy, a wśród nich niesamowity Ariel Atom V8 - który prędkość 100 km osiąga w niecałe 3 sekundy. Ta niepozorna bestia kryje pod maską silnik o mocy 500 KM.

Jazda sportowym autem to doznanie, które dostarcza dużych ilości adrenaliny. Gdy tęsknimy za szybką jazdą rajdowym samochodem - mamy możliwość zarezerwowania przejażdżki wybranym modelem. Każdy, kto chce pomknąć wspomnianym Arielem lub Ferrari, Lamborghini czy Astonem Martinem - ma otwartą drogę. Ciekawą ofertę tego typu rajdów znajdziemy na przykład na stronie https://www.prezentzycia.pl/pl/k/Jazda-samochodem-rajdowym.

Spływ kajakiem pneumatycznym

Kajak jest tak starym wynalazkiem, jak samo pływanie. Pewną nowością na rynku są jednak kajaki pneumatyczne, nazywane inaczej dmuchanymi. Dzięki niskiej wadze i większej zwrotności niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań - płynąc takim kajakiem możemy cieszyć się dużo bardziej emocjonującymi wrażeniami. Ten rodzaj sprzętu nadaje się najlepiej do pokonywania górskich rzek. Nie musimy obawiać się nieszczęścia w razie przebicia powłoki, z jakiej wykonany jest kajak. Przestrzeń, w której znajduje się powietrze, jest podzielona na kilka komór. Nie dojdzie więc do zatonięcia, gdy stracimy powietrze w jednej z nich.

W Polsce najlepszym miejscem, które zapewnia optymalne warunki do spływów kajakowych jest przełom Dunajca. Najczęściej wybierana trasa wiedzie ze Sromowców Niżnych do Szczawnicy - czyli 10 km. Jej pokonanie zajmuje z reguły około 1,5 godziny. Warto poznać możliwości, jakie oferują firmy, zajmujące się organizowaniem takich spływów. Prezent w formie voucheru na taki spływ na pewno ucieszy niejednego miłośnika mocnych wrażeń.

Skok ze spadochronem

Pierwsze udane próby (jeszcze z wykorzystaniem balonów) skoków ze spadochronem miały miejsce w XVIII wieku we Francji. Dziś jest to osobna dyscyplina sportu, która wiąże się z naprawdę niecodziennymi doznaniami. Uczucie swobodnego spadania, a potem szybowania oraz nieziemski widok - to coś, czego się nie zapomina.

Jeżeli jesteśmy amatorami, a chcemy skosztować tego typu wrażeń, wystarczy zarezerwować skok z instruktorem. Samolot wznosi się na wysokość 4000 m. Na wysokości 1700 m. otwieramy czaszę spadochronu. Cała przygoda to około 6 minut. Przez 50 sekund spada się swobodnie, następne 5 minut to szybowanie. Kiedy zbliżamy się do ziemi, kontrolę nad lądowaniem przejmuje profesjonalista, a niedługo potem my dosięgamy bezpiecznie ziemi.

Ten krótki przegląd najbardziej ekscytujących prezentów dla fanów adrenaliny nie wyczerpuje naturalnie tematu. W tej dziedzinie ograniczeniem jest tak naprawdę tylko nasza wyobraźnia. Możliwości, jakie stwarza dzisiaj rynek, są bardzo szerokie.

Komentarze