Ubranka dla niemowląt - kilka podstawowych rad

Ubrania dla niemowlątObecnie na rynku można znaleźć tak dużo różnych rodzajów ubranek dla niemowląt, że ilość ta przyprawia o zawrót głowy. Wielu rodziców ma nie lada problem kompletując garderobę dla swojego dziecka. Jakie ubranka wybrać, aby były nie tylko ładne, ale także wygodne oraz komfortowe w noszeniu dla maluszka? Czy warto kupować ubranka drogie, pochodzące od znanych projektantów i reprezentujących znane marki?

Przede wszystkim wygoda

Oczywiście w sklepach możemy znaleźć szereg pięknych małych sukieneczek, uroczych marynarek czy koszul, ale nadają się one wyłącznie do sesji zdjęciowych albo na krótką chwilę, aby cieszyć oko gości podczas chrzcin czy urodzin. Pamiętajmy, że ubranka dla niemowląt powinny być przede wszystkim wygodne, niekrępujące ruchów. Warto także, aby były wygodne do zakładania (tutaj warto myśleć przede wszystkim o rodzinach i opiekunach, którzy ubierają maleństwo). Dlatego najlepiej sprawdzają się body, śpioszki, miękkie leginsy, bawełniane proste bluzeczki i bluzy rozpinane (te zakładane przez głowę zazwyczaj nie są lubiane ani przez rodziców ani przez niemowlęta).

Naturalne materiały

Ubranka dla niemowląt powinny być wykonane przede wszystkim z naturalnych, przyjaznych skórze materiałów. Bawełna, len to najbardziej delikatne tkaniny, które są zarówno niezwykle delikatne, jak i przepuszczają powietrze, co ogranicza przegrzewanie dziecka. Pamiętajmy, że w przypadku obrań z naturalnych materiałów cena może być nieco wyższa, jednak warto zapłacić więcej za tego rodzaju ubranka - dbamy wtedy przecież o zdrowie naszego dziecka. Kontakt delikatnej skóry z materiałami nienaturalnymi wykorzystanymi w produkcji odzieży niemowlęcej może skutkować powstaniem przebarwień czy podrażnień, a nawet wysypki. Warto również pamiętać, aby przed założeniem nowej odzieży na dziecko, dokładnie ją wyprać i przepłukać - minimalizuje to bowiem kontakt dziecka z bakteriami.

Ubranka od projektantów. Czy warto w nie inwestować?

To pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców. Pamiętajmy jednak, że kupując wszystkie ubranka drogich firm czy od znanych projektantów płacimy w głównej mierze tylko za markę, a jakość jest tutaj drugorzędna. Często ubranka te są jednak bardzo widowiskowe, co skłania rodziców (szczególnie mamy) do ich kupna. Warto mieć na uwadze także to, że dzieci bardzo szybko wyrastają ze swoich ubrań, szczególnie w pierwszych latach życia.

Może więc zdarzyć się tak, że ubranko zostanie założone tylko kilka razy, a potem będzie już za małe. Oczywiście, można zainwestować w lepsze rzeczy na jakąś specjalną okazję: chrzciny, urodziny czy inną ważną uroczystość - wtedy liczy się głównie wygląd danego ubranka. Jednak w codziennym życiu warto inwestować w ubranka przede wszystkim wygodne, z naturalnych materiałów oraz komfortowe w użytkowaniu. A zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na edukacyjne zabawki dla maluszka czy wspólne wyjazdy.

Autor: www.lencia.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze