Urlop jesienią? Sprawdź jak doładować telefon i internet Orange za granicą

Urlop jesieniąNiebawem wyjeżdżasz na zagraniczne wakacje i zastanawiasz się co zrobisz, gdy skończą ci się środki na koncie? Nie martw się! Jeśli tak się stanie, to po prostu skorzystasz z Orange doładowania za granicą.

Coraz więcej osób decyduje się na wakacyjny wyjazd jesienią. Dlaczego? Jesienne urlopy są tak popularne z dwóch względów - po pierwsze we wrześniu i październiku ceny są dużo niższe, a pogoda na południu Europy jest nadal dobra, po drugie jesienią jest znacznie mniej turystów. Polacy chętnie jeżdżą do Włoch, Hiszpanii, Chorwacji, Czarnogóry, Grecji, Portugalii i Bułgarii. Jesienią można w tych krajach zaznać jeszcze gorącego słońca.

Wiele osób przed wyjazdem za granicę zastanawia się na jakich warunkach będzie można korzystać z telefonu. Wiadomo, że w krajach członkowskich Unii Europejskiej działa roaming i można dzwonić na warunkach takich jak w kraju macierzystym. Co jednak w sytuacji, gdy ktoś korzysta z telefonu na kartę? Co się stanie, gdy zabraknie środków na koncie? Czy możliwe jest doładowanie telefonu za granicą? Oczywiście, że tak! Poniżej przeczytacie jak doładować telefon za granicą.

Połączenia telefoniczne i wiadomości za granicą

Użytkownicy Orange na kartę mogą korzystać ze wszystkich usług w roamingu na takich samych zasadach jak w kraju - dotyczy to połączeń głosowych, SMS-ów i MMS-ów - są rozliczane tak jak w Polsce. Jeśli ktoś ma wykupiony pakiet darmowych minut i wiadomości, to może je wykorzystać także za granicą. Natomiast jeśli ktoś nie ma wykupionych żadnych pakietów, to wtedy za wykonane połączenia i wysłane wiadomości zapłaci zgodnie z obowiązującym w kraju cennikiem. Klienci Orange nie płacą za odebrane połączenia.

Internet za granicą

A czy za granicą można korzystać z internetu? Można, jednak sposób korzystania jest uzależniony od tego czy ma się wykupiony pakiet danych. Jeśli nie, to wtedy użytkownik jest rozliczany za każdy wykorzystany megabajt zależnie od konkretnej taryfy: w taryfie Yes 1 MB kosztuje 1,23 zł, w taryfie Orange Free 0,102 zł. Klienci posiadający pakiety internetowe otrzymują specjalny limit megabajtów do wykorzystania w roamingu. W pakiecie 1 GB jest to 0,17 GB w roamingu, 3 GB - 0,26 GB, 5 GB - 0,42 GB, 7 GB - 0,59 GB, 10 GB - 0,84 GB, 30 GB - 2,51 GB, 50 GB - 4,18 GB, 100 GB - 8,36 GB. Limit ten jest odliczany od puli krajowego pakietu internetowego. W przypadku przekroczenia limitu opłata za 1 MB wynosi 0,023 zł.

Doładowanie polskiego telefonu za granicą

Jak doładować telefon za granicą? Doładowanie konta za granicą jest równie proste i szybkie jak w kraju. W sieci Orange można doładować konto za granicą na 2 sposoby - online lub przy użyciu karty zdrapki.

Orange doładowania za granicą można dokonać przez stronę doładowania.orange.pl lub po zalogowaniu na stronie Orange do zakładki Orange online. A jak doładować komuś konto za granicą w Orange? Dokładnie tak samo - lecz podając numer telefonu innej osoby.

Aby doładować konto, można także użyć zabranej z Polski karty zdrapki. Trzeba połączyć się z numerem *123*0048501700700# (koszty połączenia są zgodne z cennikiem roamingowym), a następnie z klawiatury telefonu wpisać krótki kod: *125*numer zdrapki# i zatwierdzić go zieloną słuchawką (za wpisanie kodu nie jest pobierana opłata).

Więcej na temat doładowania telefonu za granicą można przeczytać na stronie: https://doladowania.orange.pl/oferta/jak-doladowac-internet-za-granica/.

Komentarze