Usuwanie blizn - oto najlepsze zabiegi na blizny

Usuwanie bliznBlizny to typowe pamiątki po wypadku lub urazie - są nieuniknionym etapem procesu gojenia się ran. Część osób zmaga się również z bliznami potrądzikowymi - jak zniwelować te szpecące defekty i sprawić, aby były prawie niewidoczne?

W opinii ekspertów z Bieńkowscy Clinic w Częstochowie, skuteczną redukcję blizn zapewnia laser Power Pixel pro oraz laser CUTERA EnlightenTM triplex.

Spis treści:

 • Kilka słów o pochodzeniu blizn - skąd się biorą?
 • Laseroterapia - najlepszy sposób na blizny
 • Laser CUTERA EnlightenTM triplex - zapomnij o bliznach
 • Laser frakcyjny Power Pixel Pro - odzyskaj piękną skórę

Kilka słów o pochodzeniu blizn - skąd się biorą?

Blizny powstają na wskutek przerwania ciągłości skóry i intensywnego tworzenia tkanki łącznej w obszarze uszkodzenia. Przyczyn ich pojawienia się jest mnóstwo. U wielu osób są konsekwencją wypadku, np. oparzenia termicznego lub chemicznego, odmrożenia czy popromiennego uszkodzenia skóry. Bywa, że blizny są konsekwencją urazu mechanicznego, np. przecięcia skóry ostrym przedmiotem, długotrwałego drapania. U części pacjentów blizny powstają w związku z interwencją chirurgiczną, np. po cesarskim cięciu lub innej operacji.

Pozostałe, możliwe przyczyny powstawania blizn:

 • choroby pasożytnicze,
 • zakażenia bakteryjne, gronkowcowe, paciorkowcowe,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • choroby nowotworowe skóry,
 • trądzik młodzieńczy,
 • choroby zakaźne (np. kiła),
 • układowe zapalenia naczyń.

Laseroterapia - najlepszy sposób na blizny

Blizny - szczególnie te, które są zlokalizowane w widocznych miejscach, powodują liczne kompleksy u wielu osób, gdyż wyróżniają się na tle zdrowej, gładkiej skóry o jednolitym kolorycie. Zasłanianie tych niedoskonałości ubraniami lub mocnym makijażem (w przypadku blizn potrądzikowych na twarzy) bywa uciążliwe, szczególnie latem. Co więc robić? Powszechnie stosowaną metodą leczenia blizn jest laseroterapia, poniżej przedstawiamy specyfikę dwóch nowoczesnych, certyfikowanych urządzeń, które doskonale sprawdzają się przy tego typu zabiegach.

Laser CUTERA EnlightenTM triplex - zapomnij o bliznach

Pomocny w zmniejszeniu widoczności blizn jest laser nowej generacji - EnlightenTM triplex firmy CUTERA. Wysoka skuteczność działania tego zaawansowanego technologicznie urządzenia to efekt możliwości indywidualnego dobrania każdego parametru (mocy, długości wiązki, czasu trwania impulsu nano- lub pikosekundowego). Na czym polega ta terapia? Podgrzane tkanki są w kontrolowany sposób uszkadzane, co pobudza skórę do regeneracji. Laser Enlighten doskonale sprawdza się do usuwania blizn zanikowych, tzw. atroficznych, np. będących pamiątką po trądziku, oraz blizn pooperacyjnych, a także szpecących rozstępów na ciele.

Laser frakcyjny Power Pixel Pro - odzyskaj piękną skórę

Inna, równie skuteczna metoda niwelowania blizn to laseroterapia urządzeniem Power Pixel Pro. Na czym polega ten zabieg? Laser odparowuje kolumny komórek naskórka oraz górnych warstw skóry właściwej, powstają mikrourazy termalne i jednocześnie dochodzi do stymulacji produkcji nowego kolagenu. Światło lasera Pixel Pro działa wybiórczo - jedynie w problematycznym obszarze, bez naruszania okolicznych tkanek. To precyzyjny, szybki i bezpieczny sposób na terapię blizn oraz trądziku, co ważne, zabieg może być wykonywany o dowolnej porze roku.

Podsumowując, laseroterapia to najlepsza metoda poprawy wyglądu nawet głębokich i bardzo dużych blizn. Dzięki terapii laserem CUTERA EnlightenTM triplex lub urządzeniem Power Pixel Pro, przeprowadzonej przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę, możemy sprawić, iż te niedoskonałości skóry będą niemal niewidoczne.

Jak podkreślają eksperci specjalizujący się w redukcji blizn - najlepszym sposobem na bliznę jest prewencja, czyli zapobieganie jej powstaniu, choć, jak wiadomo, nie wszystko możemy w życiu przewidzieć.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat usuwania blizn o różnym pochodzeniu metodą laserową, koniecznie odwiedź stronę internetową: https://bienkowscyclinic.pl/.

Komentarze