W co się przebrać na bal przebierańców, czyli pomysły na przebrania karnawałowe

Impreza karnawałowaKarnawał obfituje w imprezy i bale, jednak to, co wyróżnia je spośród wszystkich innych imprez w ciągu roku, to właśnie przebrania karnawałowe. Na balach karnawałowych obowiązuje bowiem zasada strojów i kostiumów, dowolnie wybranych lub narzuconych wraz z motywem przewodnim imprezy. Kwestia, w co się przebrać na bal przebierańców może być bardzo problematyczna, oto kilka pomysłów na przebranie karnawałowe, spośród których każdy wybierze coś dla siebie.

Przebrania karnawałowe w stylu…

Jednym z rozwiązań zagwostki, w co się przebrać na bal przebierańców, jest strój w jakimś konkretnym stylu, na przykład stylu lat 80, disco, hippie, lata 20., klimaty hawajskie itp. Taki pomysł na przebranie karnawałowe sprawdzi się przede wszystkim na imprezach z określonym motywem przewodnim, jednak nie tylko. Przy braku konkretnej koncepcji na przebranie można śmiało zastosować strój nawiązujący do jakiegoś stylu czy klimatu, osiągając w ten sposób przebranie, które na pewno będzie cieszyć się uznaniem innych osób zaproszonych na zabawę.

Przebranie dla minimalistów, czyli weneckie maski karnawałowe

Karnawał wenecki znany jest na całym świecie, tak samo jak kojarzące się z nim charakterystyczne weneckie maski karnawałowe. Kilka epok temu był to element, który miał symbolizować równość i anonimowość wszystkich mieszkańców miasta, obecnie stał się stylowym dodatkiem bądź substytutem przebrania. Nie mając pomysłu na to, w co się przebrać na bal karnawałowy, można śmiało założyć wieczorową suknię oraz wenecką maskę, aby dopasować się do iście karnawałowego klimatu. Szeroki wybór weneckich masek karnawałowych dostępny jest w sklepie GoDan Party.

Przebranie od stóp do głów

Doskonałym pomysłem na przebranie karnawałowe, które pozwoli zapomnieć o kompletowaniu poszczególnych dodatków do stroju, jest pełny kostium, zakrywający od stóp, aż do głowy. Wybór gotowych kostiumów jest bardzo duży, przedstawiać może przeróżne postaci od samuraja sumo, przez dinozaura po wojownika ninja czy wampira. Korzystając z gotowych przebrań, można przebrać się nie do poznania i zaskoczyć wszystkich uczestników balu przebierańców.

Przebranie polityka lub celebryty

Niezwykle prostym i zabawnym rozwiązaniem kwestii, w co się przebrać na bal przebierańców jest skorzystanie z popularnych ostatnimi czasy papierowych masek przedstawiających wizerunki osób znanych ze świata polityki bądź celebrytów. Nie jest to skomplikowane przebranie, gdyż wymaga jedynie nałożenia maski, jednak z pewnością przysporzy wiele śmiechu i żartów podczas zabawy. Zakładając maskę danego polityka, warto również niejako "wcielić się" w jego postać, mianowicie przybrać charakterystyczny dla tej osoby sposób mówienia, poruszania się czy ogólnie zachowania. To sprawi, że całe przebranie będzie jeszcze bardziej przekonujące.

Iluzja optyczna, śmieszne przebrania karnawałowe

Dobrym rozwiązaniem przebrania na bal karnawałowy są tak zwane kostiumy "na barana". Jest to zabawne rozwiązanie, które za pomocą odpowiedniego uszycia stroju sprawia wrażenie, że osoba przebrana jest noszona na barana przez inną postać. Wśród najczęściej spotykanych są zestawienia kościotrupa, zombie, krzyżaka, dinozaura z lejcami, czy kostuchy. Duży wybór tego rodzaju śmiesznych przebrań karnawałowych dostępny jest również w sklepie GoDan Party.

W świecie zwierząt

Wśród pomysłów na przebranie dla dorosłych królują maski. Nic w tym dziwnego, gdyż to właśnie one pozwalają w bardzo łatwy sposób przeistoczyć się w kogoś zupełnie innego. Kilka lat temu niezwykle popularna była maska konia, obecnie jednak hitem są również maska dzika, świni, czy za sprawą teledysku Bruno Marsa maska małpy.

Komentarze