Wiejski stół weselny - Obowiązkowy punkt na weselu

Wiejski stółJak co roku nadchodzi już dużymi krokami czas ślubów i wesel. Znowu przyszłe pary młode będą gorączkowo organizowały swoje przyjęcia starając się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Przystrojenie sali, wybór kwiatów, naprawdę nie ma czego zazdrościć. Nie od dziś wiadomo, że porządne jedzenie na weselu to połowa sukcesu.

Najczęściej posiłkami zajmuje się właściciel sali, ale jak jest w przypadku dodatków takich jak na przykład wiejski piękny stół? Tutaj najczęściej sami musimy się zatroszczyć o produkty. W tym momencie zaczyna się problem jak je wybrać.

Wędliny kupne

Od razu zapomnijmy o wędlinach jakie można kupić w sklepach. Takie na pewno nie przypadną gościom do gustu. Zdecydowaniem nie maja nic wspólnego z wiejskimi smakami, a ich swojskie nazwy to tylko chwyt marketingowy. Pamiętajmy, że wszystkie wędliny tego typu naszprycowane są po sam brzeg wszelkiego rodzaju dodatkami chemicznym, konserwantami i sztucznymi barwnikami. Każdy kto choć raz jadł wyroby wędzone naturalnymi sposobami od razu poczuje różnicę.

Jak uchronić się przed zakupem takich wyrobów? Przede wszystkim pamiętajmy, że tak jak w branżach takich jak meblarstwo czy elektronika cena przekłada się na jakość. Tak jest i w tym przypadku. Nie wybierajmy szynki, która jest za pół normalnej ceny, gdyż wtedy na pewno jest ona wzbogacona o te wszystkie chemiczne ulepszacze. Pamiętajmy, że z jednego kilograma szynki nie można uzyskać trzech. Logicznie myśląc mięso dobrej jakości musi po prostu być droższe niż jego odpowiedniki w niskich cenach.

Jakość nad chęcią zysku

Proponuję jednak, aby wyroby na wiejski stół starać się nabywać u mniejszych producentów, którzy nadal przedkładają jakość nad chęć zysku. Taka wędlina wykonywana jest z dobrej jakości mięsa, Najczęściej wytwarzana według jakiejś domowej receptury z dodatkiem świeżych ziół i przypraw. Ważną rzeczą jest również sposób w taki się je wędzi. Nic nie może się równać z wędliną, która wędzona jest naturalnymi sposobami. Zapach i aromat jest po prostu bezbłędny.

Stoiska w markecie

Możecie być pewni, że takich wyrobów nie znajdziecie na stoiskach w markecie. Nie dajcie się oszukać fałszywym reklamom. Pamiętajmy, że chodzi tu o nasze przyjęcie weselne więc nie eksperymentujmy na swoich gościach. Wybierzmy produkty wysokiej jakości, smaczne i sprawdzone. Jeśli nie wiemy gdzie znaleźć miejsca, w którymi moglibyśmy zamówić takie wędliny to popytajmy znajomych lub poszukajmy opinii w internecie. Ludzie chętnie polecają sprawdzonych dostawców.

Zarówno w przypadku wyrobów mięsnych takich jak kiełbasa, kaszanka czy pasztet jak i całych mięs takich jak żeberka, boczki oraz uwielbiany przez wszystkich udziec, sposób wykonania oraz użycie świeżych i aromatycznych przypraw to pewny sukces. Każda wędlina wytworzona w naturalny sposób, bez dodatku chemii będzie z pewnością smakować Waszym gościom. Warto zatem wcześniej poszukać odpowiedniego miejsca, aby zamówić świeże wyroby i mieć pewność tego co się je.

Szanując własne zdrowie właściwie zawsze powinniśmy unikać spożywania wyrobów, które wzbogacane są mieszankami chemicznym, a nie tylko myśleć o tym w takich przypadkach jak zakup wędlin na wiejski stół.

Autor: www.wedlinyzdebiny.pl.

Komentarze