Wkładki pod pachy - rozwiązanie na nadmierną potliwość!

Nadmierna potliwośćNadmierna potliwość i związane z nią efekty, to zmora bardzo wielu ludzi. Plamy pod pachami stają się przyczyną kompleksów i zażenowania w najmniej odpowiednich chwilach. Czasem zwykłe środki higieniczne w postaci dezodorantów czy antyperspirantów nie dają wystarczających rezultatów. Warto więc zwrócić swoją uwagę na ciekawy, choć wciąż mało rozpoznawalny na naszym rynku produkt, czyli wkładki przeciwpotowe pod pachy. Czym są i jak działają? Śpieszymy z odpowiedzią!

Jak wygląda i jak działa wkładka przeciw poceniu pod pachy?

To całkiem niepozorny produkt - w pierwszej chwili na myśl przywodzi wacik higieniczny, jaki kobiety używają do demakijażu. W istocie wkładka antypotowa to wielowarstwowy, podwójny listek chłonny (kształtem przypomina bałwanka lub literę B z charakterystycznym wcięciem pośrodku). Miękka powierzchnia górna przylega do pachy, chłonąc wydzielany pot. Dolna część wkładki higienicznej pod pachy posiada specjalny klej do tkanin. Dzięki temu jest trwale przytwierdzona np. do koszuli lub t-shirtu, jednocześnie jej odklejenie nie stanowi żadnego problemu i co ważniejsze nie uszkadza tkaniny.

Wkładki pod pachy od Genlte Man, posiadają w centralnej części typowe wcięcia, które pozwalają w łatwy sposób przykleić je na szwie bluzki, koszuli czy swetra. Od strony wierzchniej wkładka pod pachy jest całkowicie niewidoczna, nie ma więc obaw, że w trakcie codziennego funkcjonowania ktoś zauważy różnicę. Wkładka przylega do tkaniny, a jej wielowarstwowa struktura pozwala aktywnie chłonąć pot przez cały dzień, bez żadnego ryzyka powstania choćby małej plamy na materiale. To świetna propozycja dla osób, które występują publicznie lub prowadzą prezentacje (np. nauczyciele, trenerzy personalni, pracownicy kadr itp.).

Wkładki przeciwpotowe

Fot. Wkładki przeciwpotowe - tanie i skuteczne

Kiedy wkładki pod pachy są skuteczne, a kiedy nie należy ich używać?

Należy zaznaczyć, że wkładki antypotowe są jednorazowego użytku. Po całym dniu noszenia, należy je delikatnie ściągnąć (jeśli resztki kleju pozostaną na tkaninie, można użyć lekkiej taśmy klejącej). Wkładka przeciw poceniu pod pachy nie jest nasączana żadnymi substancjami chemicznymi, dlatego nie powoduje alergii i nie podrażnia skóry. Jest idealna do codziennego zastosowania w okresie letnim, a także dla osób, które cechują się intensywnym poceniem i mają problem z ukryciem plam pod pachami. Wkładki przeciwpotowe zapobiegają powstawaniu przykrych plam i odbarwień, które trwale niszczą ulubioną odzież, mają zatem także funkcje ochronną.

W przypadku zakładania wkładek przeciwpotowych pod pachy latem, do bluzek i koszul z krótkim rękawem, trzeba pilnować, by długość tego rękawa nie była mniejsza od 7 cm. W innym wypadku krawędzie wkładki antypotowej mogą wystawać i nieestetycznie wyglądać.

Ocena: 3.8