Wózek dziecięcy dla biegaczy - jak wybrać najlepszy?

Wózek dziecięcyCoraz więcej osób pragnie aktywnie spędzać czas, a bieganie zyskuje szerokie grono zwolenników. Spora grupa miłośników joggingu staje jednak w pewnym momencie przed dylematem: „Czy i jak biegać z małym dzieckiem?”. Okazuje się, że jest świetne rozwiązanie, które pozwala świeżo upieczonym rodzicom zachować dotychczasową aktywność, a nawet biegać razem z maluchami. Do tego celu potrzebny jest jednak praktyczny wózek do biegania. Jak wybrać idealny model, który pozwoli na rekreacyjne lub bardziej sportowe bieganie? Kilka praktycznych wskazówek przekażemy poniżej.

Bieganie z dzieckiem - czy warto?

Pojawienie się nowego członka rodziny bynajmniej nie powinno oznaczać rezygnacji z dotychczasowej aktywności fizycznej. Również miłośnicy biegania nie muszą odkładać butów na półkę. Wystarczy tylko dobrze się przygotować, by dzielić pasję do sportu z maluchem.

Bieganie z dzieckiem w zasadzie nie różni się w dużym stopniu od biegania samodzielnego. Oczywiście potrzebny jest odpowiedni sprzęt, czyli praktyczny wózek do biegania, nazywany inaczej joggerem.

Kiedy można zacząć biegać z dzieckiem?

Bezpieczne bieganie z dzieckiem zazwyczaj zaczyna się około 6.-7. miesiąca życia malucha. Ma to związek z fazą rozwojową dziecka, które jest w stanie już samodzielnie i swobodnie siedzieć.

Niekiedy można znaleźć na rynku produkty, które sprawdzają się też dla młodszych dzieci. Pojawiają się choćby konstrukcje przystosowane do montowania na nich gondoli. Dzięki temu próby biegania z maluchem można rozpocząć nawet w pierwszych miesiącach życia dziecka, zachowując jednak zdrowy rozsądek i ostrożność.

Rodzaje wózków do biegania - jaki wybrać?

Wózki do biegania występują w rozmaitych formach. Aby wybrać najlepszy, trzeba najpierw określić indywidualne zapotrzebowanie. Inaczej dobiera się wózek, który ma służyć wyłącznie do treningów na równym, płaskim terenie, niż konstrukcję, sprawdzającą się jako pojazd do biegania i zwykłych spacerów na równej nawierzchni oraz w plenerze.

Na przykład wózki dla dzieci na https://www.wozki-foteliki.pl/ to wielofunkcyjne produkty, przystosowane do rozmaitych stylów życia. Jakie rozwiązania warto wybrać?

Dedykowane wózki do biegania

Dedykowane joggery to wózki przeznaczone w pełni do biegania. Wyróżnia je bardzo lekka i sztywna konstrukcja. Mają trzy koła, a przednie z nich jest na stałe zablokowane, dzięki czemu nie dochodzi do przypadkowych skrętów. Wózek jest stabilny i dobrze trzyma się drogi.

Niezmiernie ważnym elementem są odpowiednie koła. Powinny być duże i pompowane, najlepiej w rozmiarze 18’’ lub nawet 20’’.

Wózki 2 w 1 - konstrukcja na różne okazje

Wiele osób szuka jednak rozwiązań bardziej wielofunkcyjnych i praktycznych niż wózki wyłącznie do biegania. Ciekawą opcją są modele biegowo-spacerowe.

Takie wózki są nieco cięższe, ale ich wielką zaletą jest możliwość odblokowywania i zablokowywania przedniego koła. Dzięki temu wózek sprawdza się zarówno jako praktyczna spacerówka, jak i wygodna konstrukcja do treningów biegowych.

Oczywiście również w tym przypadku trzeba zadbać o wybór modelu z dużymi, pompowanymi kołami.

Wielofunkcyjne konstrukcje sportowe

Oprócz standardowych wózków o pojedynczym lub kilku zastosowaniach, można wybrać praktyczne produkty sportowe, które łączą wózek sportowy i spacerowy z przyczepką do roweru.

Tego typu modele pozwalają na łatwą zmianę konfiguracji. Są wygodne oraz dość praktyczne w użyciu. Gwarantują również największą ilość miejsca dla małych użytkowników.

Podstawowym ograniczeniem takich konstrukcji jest jednak ich wielkość. Zaliczają się one bowiem do największych rozwiązań dostępnych na rynku.

Wózek do biegania - poszukiwanie ideału

Narodziny dziecka wcale nie muszą oznaczać rezygnacji z dotychczasowej aktywności fizycznej. Wymagają jednak odpowiedniego przygotowania oraz znalezienia akcesoriów, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo dla maluchów i ich opiekunów.

Wózki do biegania dają możliwość wspólnych treningów oraz przyjemnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Duże zróżnicowanie produktów sprawia, że każdy może znaleźć konstrukcję dedykowaną do biegania lub rozwiązania wielofunkcyjne, w pełni odpowiadające potrzebom oraz stylowi życia.

Komentarze