Wybieramy pierwszy wózek dla lalek

Wózek dla lalekWózek dla lalek to wymarzona zabawka wielu dziewczynek. Nie bez powodu, bo małe księżniczki wprost uwielbiają wcielać się w role dorosłych i  - podobnie jak mamy -  z troską opiekować się swoimi lalkami. Bogaty wybór wózków dla lalek, które można znaleźć na rynku, nie ułatwia wyboru tego idealnego. Czym zatem kierować się przy zakupie tego typu zabawki? Na jaki postawić wózek - drewniany czy plastikowy? Podpowiadamy!

Wózek dla lalek - dlaczego warto?

Zabawkowe wózki dla lalek pozwalają najmłodszym dziewczynkom na opiekę nad lalkami. Z pomocą wózka, każda dorastająca mamusia, może zabrać swoją ulubioną lalkę na spacer do parku, do przedszkola czy na spotkanie z przyjaciółką. Praktyczny wózek to zabawka, która świetnie sprawdzi się też w zaciszu pokoiku, umożliwiając maluchowi na nieskrępowaną zabawę w dom. Wózki dla lalek przynoszą jednak nie tylko mnóstwo frajdy. Poza wielogodzinną zabawą, doskonale wpływają też na rozwój dziecka. Zdaniem specjalistów, tak lubiane przez maluchy naśladowanie dorosłych, kształtuje wiele cennych cech u najmłodszych. Przede wszystkim - pobudza wyobraźnię, uczy empatii i wspiera poczucie odpowiedzialności. W takim rozumieniu, wózek dla lalek to interesujący pomysł na zabawkę o walorach edukacyjnych.

Wózek dla lalek - drewniany czy plastikowy?

Szeroki wybór wózków dla lalek na rynku stanowi nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Dostępne modele różnią się od siebie nie tylko kształtem i rozmiarem, ale przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane. Ogromną część rynku wózków dla lalek stanowią te wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Plastikowe wózki o doskonałej zwrotności, dostosowane do używania w domu i poza nim, są bez wątpienia niezwykle uniwersalne. Przy ich zakupie warto jednak przyjrzeć się jakości wykonania - ważne, by wszystkie elementy zabawki były bezpieczne dla dziecka. Doskonałą alternatywą dla wyrobów z plastiku są drewniane wózki dla lalek - znane naszym mamom i babciom, dziś na nowo stają się ulubionym wyborem rodziców. Nie bez powodu! Naturalny materiał, jakim jest drewno, wykazuje wyższą od plastiku odporność na uszkodzenia, jest też mniej podatny na odbarwienia czy deformację kształtu. W drewnianym wózku, z uwagi na brak zakamarków, nie gromadzą się też zarazki. Kupując drewniany wózek dla lalek możemy mieć pewność, że zabawka ta nie tylko posłuży dziewczynce długie lata, ale i przyniesie mnóstwo frajdy kolejnym pokoleniom. Sprawdź szeroką ofertę wózków dla lalek https://www.zielonezabawki.pl/zun_m_Zabawki_Lalki-wozki-pluszaki_Wozki-dla-lalek-1938.html.

Pierwszy wózek dla lalek - na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup pierwszego wózka dla lalek, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych elementów. Zabawka dla małej księżniczki, by przynosiła jej mnóstwo frajdy, powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Dobrze w tym celu sprawdzą się wyjątkowo stabilne drewniane wózki wyposażone z regulowaną rączkę. Dzięki niej, zabawka będzie rosnąc razem z dzieckiem - na początku służąc jako chodzik, wspierający naukę stawiania pierwszych kroków. Ważne w drewnianym wózki dla lalek są też kółka. Świetnym wyborem będzie model wyposażony w te gumowe, które zapewniają zabawce doskonałą przyczepność do każdego podłoża, zapobiegając jednocześnie zarysowaniu podłogi podczas zabawy w domu. Wśród drewnianych wózków znajdziemy dwa główne ich modele - głębokie gondole, pozwalające na przewóz akcesoriów dla lalki oraz płytsze i lżejsze spacerówki, przeznaczone do przewozu lalki w pozycji siedzącej. Bez względu na wybrany model, drewniane ścianki boczne wózki mogą być w pełni spersonalizowane, co podnosi walory zabawki. Idealnie do tego nadadzą się zwłaszcza ozdobne serduszka, kokardki czy naklejki z literkami, ułożone w kształt imienia pociechy.

Niezależnie od wybranego modelu, wózek dla lalek, zagwarantuje troskliwej mamusi godziny zabawy - ucząc ją jednocześnie wielu cennych wartości i rozwijając przydatne umiejętności.

Ocena: 5.0