Wybierasz się do Hiszpanii? Pamiętaj o ochronie skóry!

Ochrona skóryWczasy w Hiszpanii to spełnienie marzeń o ciekawych podróżach i wypoczynku na najpiękniejszych plażach Europy. Tutejsze wybrzeża znane są z czystego piasku, pięknych widoków oraz rewelacyjnych warunków pogodowych.

Jak jednak sprawić, by wymarzony urlop w słonecznej Hiszpanii nie odbił się negatywnie na naszej skórze?


Szeroka oferta hiszpańskich kurortów

Kobiety, które chcą wypoczynek nad morzem połączyć z troską o swe zdrowie i piękny wygląd, w rejonie Morza Śródziemnego znajdą dla siebie wiele ciekawych propozycji. Wybierając się na urlop w Hiszpanii dzięki Rainbow Tours, można postawić na te kurorty, w których czekają nie tylko piękne plaże, ale i znane ośrodki spa. Można w nich szybko i skutecznie poprawić swą formę, a dzięki specjalistycznym zabiegom zadbać również o skórę. Jak jednak chronić ją przed wpływem morskiej wody, wiatru i słońca?

ABC ochrony skóry przed słońcem

Wczasy w Hiszpanii są świetną propozycją dla wszystkich miłośniczek słońca. By nie ucierpiała na tym skóra, warto w porę zadbać o jej odpowiednią ochronę. Jest ona szczególnie ważna dla tych kobiet, które chcą spędzać czas na pięknych plażach w rejonie Costa del Sol. Tu temperatury przekraczające 30 stopni są normą, a minimalne zachmurzenie sprzyja powstawaniu pięknej opalenizny. By była ona jednocześnie zdrową opalenizną, należy pamiętać o odpowiednich kremach oraz o zdrowym rozsądku. Lepiej zrezygnować z opalania pomiędzy 11 a 16, gdy słońce grzeje najmocniej. Kapelusz oraz zestaw kremów z filtrami to podstawowe wyposażenie, o którym należy pamiętać podczas wyprawy na plażę. Najlepsze są te kremy, które posiadają wysoki wskaźnik SPF, a jednocześnie wyróżniają się silną odpornością na wodę.

Śródziemnomorska dieta: dla zdrowia i urody

W ochronie skóry oraz zdrowia w Hiszpanii pomaga również tutejsza dieta. Śródziemnomorskie menu to przede wszystkim owoce morza, ryby oraz warzywa. Dieta lekka, pełna witamin i składników mineralnych to wspaniała propozycja dla miłośniczek pięknego wyglądu, które wypoczywają na hiszpańskim wybrzeżu. Posiłki hiszpańskie sprawiają, że mimo upałów można czuć się lekko, z kolei wartość odżywcza tutejszych dań sprawia, że organizm i skóra lepiej radzą sobie z gorącym klimatem.

Hiszpania to kraj idealny dla kobiet, które chcą w czasie urlopu popracować nad swoją formą. Zdrowa dieta i możliwość spędzania czasu w aktywny sposób to szansa na poprawę sylwetki. Dzięki zabiegom spa oraz kosmetykom chroniącym przed promieniowaniem słonecznym można tu również zadbać o stan swojej skóry. Efektem będzie piękna i zdrowa opalenizna - najlepsza pamiątka z wakacji nad Morzem Śródziemnym.

Komentarze


Wakacje w BułgariiChoć do wakacji letnich jest jeszcze kilka miesięcy, to warto powoli zacząć s


Wybór odpowiednich nartWbrew pozorom, wybór nart dla siebie jest zadaniem po prostu tytanicz


Rodzinny wyjazdNawał codziennych obowiązków - praca, szkoła, czynności domowe, sprawiają


Nowa ZelandiaMówisz: "koniec świata" - myślisz: samotna wysepka, gdzieś na Pacyfiku. Tak n