Wybierz najlepszą metodę depilacji dla siebie

DepilacjaWalka z niechcianym owłosieniem to codzienność niemal każdej kobiety. Depilacja jest obecnie stosowana przez wszystkie kobiety na świecie. Jednak ile kobiet, tyle opinii na temat skutecznych metod depilacji. Którą powinnaś wybrać właśnie Ty?

Niezwykle ważne jest, aby dobrać metodę depilacji do naszych indywidualnych preferencji. Niektóre z nas są bardziej wrażliwe na ból, a inne mniej. Niektóre wolą pocierpieć, ale cieszyć się dłuższym efektem, a innym zależy na szybkiej i krótkiej depilacji. Wiele zależy także od rodzaju naszej skóry, podatności na podrażnienia czy uczulenia. Depilacja to absolutna konieczność w obecnych czasach, nawet zimą, kiedy nie pokazujemy zbyt wiele ciała. Warto wypróbować kilka sposobów, zanim zdecydujemy, że to ten właściwy dla nas. W czym możemy wybierać?

Czas na plastry

Pierwsza metoda depilacji jest niezwykle skuteczna, ale także bolesna. Przed użyciem plastry musimy najpierw ogrzać w dłoniach. Następnie przyklejamy je do skóry i energicznie zrywamy metodą "pod włos". Dzięki takiemu zabiegowi, włoski usuwane są razem z cebulkami, a nowe owłosienie będzie odrastać zdecydowanie wolniej. Nowe włoski będą delikatniejsze, a efekt utrzyma się nawet przez kilka tygodni.

Plastry do depilacji

Na skróty: produkty do depilacji w sklepie Kontigo.

Pianka czy krem?

W rzeczywistości te dwa produkty mają to samo działanie, różni je jedynie konsystencja. Jest to bezbolesna i ekspresowa metoda. Dzięki substancjom chemicznym zawartym w kremach, włoski delikatnie się rozpuszczają. Po wyznaczonym czasie ściągamy resztki kremu, myjemy delikatnie depilowane miejsce i nakładamy krem nawilżający. Kremy nie naruszają cebulek włosa, przez co efekt utrzymuje się znacznie krócej niż w przypadku plastrów Niestety może się zdarzyć, że kremy do depilacji będą uczulać, dlatego przed przystąpieniem do działania, warto wykonać test na skórze.

Krem do depilacji

Ponadczasowa maszynka do golenia

Stosowanie maszynki do golenia to najpopularniejsza metoda depilacji. Nie wymaga specjalnych umiejętności ani specjalistycznego sprzętu. Maszynki są stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Warto jednak pamiętać, aby wybierać maszynki z wyższej półki, ponieważ popularne jednorazówki naprawdę wystarczają na jeden raz. Warto zainwestować w te przeznaczone specjalnie dla kobiet. Są to maszynki z kilkoma ostrzami i ruchomą głowicą. Maszynkę najlepiej zmieniać raz na 5-10 użyć, w zależności od kondycji naszych włosków. Koniecznie należy wymienić maszynkę gdy czujemy, że nie ślizga się ona lekko po naszej skórze. Warto także pamiętać, aby nie zostawiać maszynki pod prysznicem.

Maszynki do golenia

Jest ona tam zarażona na rdzewienie oraz rozwój flory bakteryjnej, co może prowadzić do zakażenia. Depilacja maszynką jest bezbolesna i często jest to pierwsza metoda, z której korzystają kobiety. Trzeba ją jednak często powtarzać, ponieważ włoski szybko odrastają.

data-matched-content-rows-num="1,4" data-matched-content-columns-num="4,1" data-matched-content-ui-type="image_stacked" data-ad-format="autorelaxed">